Teraz jest 19 marca 2024, o 10:23 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jesten nowa "w te klocki"

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Jesten nowa "w te klocki"

Postprzez Gośka1981 » 12 maja 2011, o 20:27

Kobietki, help. Mam 5 dzieci. Najmłodsze ma 7 m-cy. Tydzień temu dostałam pierwszą miesiączkę po porodzie. Nigdy nie stosowałam npr, a teraz się przymierzamy. Od dziś mierzę temperaturę, ale podobno mam obserwować śluz. JAK???? Nie mam pojęcia jak go interpretować, jak go zapisywać, no i czy w ogóle będę to "jarzyć", bo obawiam się, że "nie załapię" z tym śluzem. Nowa jestem w temacie i KOMPLETNIE NIE MAM POJĘCIA O CO CHODZI. Pani, która uczy npr kazała mierzyć temperaturę, obserwować śluz i zapisywać wszystko. Mamy się spotkać za jakiś czas, jak już trochę sobie poobserwuję i pozapisuję. Dziewczyny, to naprawdę taka "czarna magia"? Czy tylko strach ma wielkie oczy? Powiedzcie jak mam postepować z tymi obserwacjami śluzu, please:)
Gośka1981
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 października 2010, o 10:48
Lokalizacja: Gryfino

Re: Jesten nowa "w te klocki"

Postprzez kami79 » 12 maja 2011, o 21:56

Nie jest to az takie trudne ale wymaga systematycznosci. Wazne by zauwazyc roznice w sluzie. Rozicagliwy, sliski, przezroczysty- to sluz plodny. lepki, zoltawy, bialy, rwacy- to sluz nieplodny. Najlepiej pobierac sluz z szyjki macicy- to tez nie jest takie trudne. Temperature mierzysz codziennie o tej samej porze. Szczegoly w tym linku http://npr.pl//index.php/content/view/29/43/
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: Jesten nowa "w te klocki"

Postprzez Amazonka » 29 maja 2011, o 15:48

Nauczycielka poleciła Ci jakiś podręcznik?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron