Teraz jest 19 marca 2024, o 13:35 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

krwawienie w 8 tyg. po porodzie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

krwawienie w 8 tyg. po porodzie

Postprzez ankasiarka » 15 kwietnia 2011, o 21:39

Niestety dołączam się do osób, które kompletnie sobie nie radzą z badaniem płodności po porodzie. Dwa miesiące temu urodziłam trzecie dziecko, karmię je piersią więc zaczął się stres. Przy poprzednich dzieciach płodność mi wróciła w 10 mc a teraz w 6 tygodniu po porodzie skończyło mi się krwawienie poporodowe a w 8 tygodniu czyli teraz, miałam jakieś 2 dniowe lekkie krwawienie. Czy to oznacza że ZNOWU mogę być w ciąży? Byłam zawsze gorącą orędowniczką NPR ale teraz czuję że to już mnie przerasta i szczerze mówiąc mam dość. Czy to w ogóle możliwe żeby płodność tak szybko wróciła przy pełnym karmieniu piersią? I czy można mierzyć termometrem elektronicznym temperaturę, bo na ten rtęciowy to już naprawdę nie mam czasu, troje dzieci od rana wysuwa różne żądania. Poradźcie coś proszę.
ankasiarka
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 lutego 2007, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: krwawienie w 8 tyg. po porodzie

Postprzez chocolate » 17 kwietnia 2011, o 10:34

Witaj,
U mnie już 3mce po porodzie wystąpiło krwawienie 5dniowe - nie wiem czy to było śródcykliczne czy okres ponieważ nie mierzyłam temp. Ale teraz coś mi się wydaję ,że jednak śródcykliczne ponieważ różni sięod okresu , który już teraz mam (10 mcy po porodzie).

U nas zaczęliśmy NPR przed ciążą ,ale brak wiedzy na ten temat zaowcowało dzidzią;-) W sumie to wyszło lepiej niż planowaliśmy,ale teraz to już chcemy na pewno odłożyć. Stosujemy NPR od 1 cyklu bo tylko on za mną teraz 2 się rozpoczął i się udaje na razie. Mierzę termomtrem Microlife 1622 i super mi skok widać także samo mierzenie zajmuje mi ok 1min. Nawet z wstawaniem do dziecka jest extra wykres(oby nadal takie były;-)) Także ten termometr elektroniczny polecam. Kosztował mnie przez internet kupiony ok 15-20 zł.

Dasz radę , tylko więcej wiary w siebie. Pozdrawiam!
chocolate
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 marca 2011, o 08:46

Re: krwawienie w 8 tyg. po porodzie

Postprzez kami79 » 17 kwietnia 2011, o 23:09

anka,czemu uwazasz ze krwawienie mogloby oznaczac ciaze?
chyba wszystkie na tym forum mierzymy tempke termometrami elektornicznymi. wybor jest duzy, nie musi byc jakis skomplikowany, wystarczy najprostszy termometr elektroniczny. wystarczy godzina snu przed zmierzeniem tempki,wazne by to robic o stalej porze.
po porodzie mozna stosowac regule szczytu. ale jak pewnie wiesz, okres poporodowy do pierwszej miesiaczki, nie jest czasem stu procentowo pewnym jesli chodzi o unikniecie ciazy. sa wsrod nas osoby ktore stosowaly ta regule i w ciaze nie zaszly, ja na przyklad nie wspolzylam z mezem do wystapienia pierwszej miesiaczki. no,zdarzylo sie kilka razy zanim mala skonczyla pol roku, tuz po zrobieniu usg u ginekologa. ale potem juz nie
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: krwawienie w 8 tyg. po porodzie

Postprzez ankasiarka » 26 kwietnia 2011, o 22:17

nie dam rady, w ciąży nie jestem bo zaczęłam mierzyć temp. i jest niska, więc to raczej krwawienie śródcykliczne. zostaje tylko absolutny brak seksu do pierwszej miesiączki czyli jakieś 10 miesięcy jeżeli wystąpi w takim czasie jak po dwóch wcześniejszych porodach. Mega dół.
ankasiarka
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 lutego 2007, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: krwawienie w 8 tyg. po porodzie

Postprzez NB » 27 kwietnia 2011, o 10:31

Proponuję obserwację śluzu przez dwa tygodnie, określenie PMN (podstawowy model niepłodności ) i korzystanie ze współżycia zgodnie z zasadą szczytu śluzu.Oczywiście zwracać uwagę na czas karmienia dziecka.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: krwawienie w 8 tyg. po porodzie

Postprzez kami79 » 27 kwietnia 2011, o 20:02

Ja mimo wszystko nie ryzykowalam wspolzycia po porodzie. jezeli NAPRAWDE mamy wazne powody by uniknac poczecia, to nie mozemy byc sto procent pewni ze w okresie poporodowym do niego nie dojdzie :/
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: krwawienie w 8 tyg. po porodzie

Postprzez kaycik » 12 maja 2011, o 09:44

Witam,

i ja mam pytanie dokładnie w temacie :)

8 tyg temu urodziłam córeczkę, karmię ją wyłącznie piersią, ale nie na żądanie. w dzień karmię ją co 3 godz, w nocy przerwy są zdecydowanie dłuższe (zdarza sie, że od północy do 7 rano). 5 dni temu zaczęło mi się krwawienie, dzisiaj już tylko plamię. temperaturę udało mi się zmierzyć wczoraj i dzisiaj (36,8 o 6:30). czy to możliwe, że wróciła mi już płodność? :)

planuję kolejne dziecko, także taka sytuacja byłaby mi nawet na rękę :lol:
kaycik
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 czerwca 2010, o 12:08

Re: krwawienie w 8 tyg. po porodzie

Postprzez sep27 » 18 lipca 2011, o 19:10

Mnie krwawienie również pojawiło się 2 miesiące po porodzie. Trwało 5 dni, było bardzo skąpe i śluzowe.Od samego początku wydawało mi się, że to nie jest jednak miesiączka - temperatury jednak nie mierzyłam. Kiedy poszłam do lekarza 2 tyg. po tym fakcie z zapytaniem, czy można to jakoś stwierdzić, początkowo zaprzeczył i stwierdził, że to na pewno musiała być miesiączka. Ja jednak dociekałam czy aby na pewno i po USG okazało się, że jednak można to sprawdzić :O ...
To nie była miesiączka! I - wg opinii lekarza - jeszcze długo mieć jej nie będę (miałam grubą - lub cienką, w tej chwili już nie pamiętam - błonę śluzową macicy, prócz tego jajniki w stanie spoczynku).
sep27
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 lipca 2011, o 19:05

Re: krwawienie w 8 tyg. po porodzie

Postprzez strzyga » 24 lipca 2011, o 11:52

też miałam kilkudniowe krwawienie niedługo po tym jak się skończyło to połogowe. wg ginki było typu miesiączkowego, ale z miesiączką nie miało to nic wspólnego. jak się obawiasz wybierz się na usg do ginekologa.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: krwawienie w 8 tyg. po porodzie

Postprzez monikawa16 » 1 sierpnia 2011, o 10:51

Witam serdecznie. U mnie było podobnie - jakieś 8 tygodni po porodzie miałam dwudniowe plamienie. informowałam o tym lekarza ginekologa na wizycie, stwierdził on iż nie jest to nic niepokojącego, tak się zdarza, ale nie było to krwawienie menstruacyjne. :) :)
monikawa16
Przygodny gość
 
Posty: 24
Dołączył(a): 23 kwietnia 2006, o 14:29

Re: krwawienie w 8 tyg. po porodzie

Postprzez elwira.m » 12 sierpnia 2011, o 22:09

U mnie wystąpiły podobne krwawienia.ale pirwsze miałam już w 4 tyg po porodzie.jednak zlekceważyłam to, bo byłam pewna,że to jeszcze krwawienie połogowe. Niestety w 8 tyg. po porodzie krwawienie znów się pojawiło i trwało kilka dni...lekarz stwierdzil,że to menstruacja....ale dał mo skierowanie na USG...od krwawienia w 8 tyg po porodzie zaczęłam mierzyc temp i badac sluz....(temp mam cały czas niskie,śluz się zmienia....)no i niespodzianka bo w 13 dniu cyklu znów miałam lekkie krwawienie(trwało dwa dni)...na USG nic się nie dowiedziałam. Spytałam lekarza czy możliwe żeby to był znów okres, odpowiedział,że na tym świecie wszystko jest możliwe,no i tyle się od niego dowiedziałam....dlatego dziwi mnie,że nic mu USG nie pokazało a Wy piszecie,że na jego podstawie lekarz powinien wiedziec czy to menstruacja czy nie....jestem totalnie skołowana.Narazie z mężem nie planujemy drugiego dziecka i nie mam już pojęcia co robic???Dziś znów miałam lekkie krwawienie (czyli 11 dni po ostatnim)....co mam o tym wszystkim myślec???
elwira.m
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 sierpnia 2011, o 21:52

Re: krwawienie w 8 tyg. po porodzie

Postprzez viko » 8 września 2011, o 21:18

Powiem wam jak ja sobie zaplanowałem powrót cyklu u żony mimo karmienia przez żonę tylko piersą. Może to wogóle nie logiczne ale wg mnie zadaiałało przy dwóch ciążach.
Chodzi mianowicie o celowe zamieszanie w ciele kobiety, tz w cyklu. Tz zamiast pilnować by karmić co 3 godziny to ja wymysliłem odwrotnie. Na początku celowo dokarmić dziecko ,co wiąże się z wstrzymaniem karmienia, może nawet na jeden dzień, lub dwa dni ograniczania się do minimum karmienia piersią. Po dwóch dniach powrócić do karmienia , i tak znów za parę dni. potem intensywnie karmić piersią by spowodować przywrocenie stanu poprzedniego. Moim zdaniem spowoduje to iż czas oczekiwania na cykl skróci się o połowę. U mojej żony pojawił się po trzech miesiącach, a w tym czasie nie współzylismy.
Takie celowe zamieszanie w organiźmie spowodowało (moim zdaniem) powrót cyklu i koniec części problemów.Piszę części bo przy drogiej ciąży pojawił się cykl lecz bez owulacji.
Oczywiście paradoksem jest iż takie postepowanie jest całkowicie nie nauralne, bo uważam iż naturalne planowanie rodziny powinno odbywać się naturalnie a nie przez oszukiwanie organizmu, ale ciekaw jestem co o tym myslicie.
viko
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 września 2011, o 18:20

Re: krwawienie w 8 tyg. po porodzie

Postprzez kami79 » 9 września 2011, o 22:25

Nie widze w tym sensu ani efektow w postaci szybkiego powrotu miesiaczki. A ponadto takie zamieszanie z pewnoscia nie skutkuje dobrym samopoczuciem kobiety ani dziecka
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: krwawienie w 8 tyg. po porodzie

Postprzez strzyga » 3 października 2011, o 18:06

Nawet jeśli widzę w tym odrobinę sensu (zaprzestanie karmienia sprawia, że szybciej wraca płodność), to i tak nie do końca tak działa. jeśli potem karmi się intensywnie to organizm i tak reaguje. wydłużają się cykle, I faza trwa 'w nieskończoność'.... dziękuję za taki npr
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron