Teraz jest 19 marca 2024, o 11:03 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Faza ciałka żółtego - znacznie krótsza po porodzie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Faza ciałka żółtego - znacznie krótsza po porodzie

Postprzez Majusha » 2 marca 2011, o 13:31

Witam, jestem 10 mscy po porodzie, obecnie w trakcie 3 cyklu (temperatura jeszcze nie wzrosła, a śluz jakby SB). Zaobserwowałam znaczne skrócenie fazy ciałka żółtego, w stosunku do tej przed porodem (i książkowego schematu). Obecnie czas niepłodności bezwzględnej trwa najwyżej 2-3 dni i już zaczyna się nowy cykl (okres).

Czy drodzy Państwo mają doświadczenie, czy stan ten będzie utrzymywał się przez dłuższy czas? Czy faza ta się wydłuży? Przed porodem trwała z 10/14 dni...

Obecnie nie planujemy kolejnego poczęcia, w związku z tym bardzo poważnie traktuję obserwacje temperatury, śluzu, szyjki i całą metodę Roetzera, niestety prowadzi to do wielodniowego czekania ze współżyciem..Co jest dość hmm..frustrujące. Nie miałam jeszcze 3 pełnych cykli zaobserwowanych, więc w grę nie wchodziło współżycie w pierwszej fazie cyklu, od następnego będę już stosować Doringa.

Proszę o wskazówki Doświadczonych Forumowiczów, co powinnam zmienić czy tylko uzbroić się w cierpliwość...?

M.
Majusha
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 marca 2011, o 13:15

Postprzez NB » 2 marca 2011, o 14:21

Powinna się wydłużyć, trzeba cierpliwie poczekać.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Faza ciałka żółtego - znacznie krótsza po porodzie

Postprzez marietta » 23 grudnia 2011, o 20:09

u mnie też były krótkie trzecie fazy (za to długie pierwsze) dopóki nie odstawiłam całkowicie dzecka od piersi po 28 miesiącu jego życia. teraz od pół roku już mam normalne cykle. pierwsza faza 6 dni, trzecia około 12 dni, długość cyklu 26, 27 dni. tylko czas może co kolwiek tu pomóc. Mieliśmy poważne powody, aby odłożyć poczęcie więc przerwy we wspóżyciu były długie
marietta
Bywalec
 
Posty: 114
Dołączył(a): 22 kwietnia 2008, o 13:38

Re: Faza ciałka żółtego - znacznie krótsza po porodzie

Postprzez AnnaJo » 12 listopada 2013, o 22:42

Czy to oznacza, że karmienie piersią wpływa na długość fazy lutealnej? Jestem 17 mcy po porodzie, nadal karmię, obecnie obserwuję 6. cykl i faza lutealna wynosi jakieś 11 dni, przed porodem miałam 14 dniowe. :roll:
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Re: Faza ciałka żółtego - znacznie krótsza po porodzie

Postprzez AnnaJo » 29 listopada 2014, o 21:00

Przestałam karmić 6 miesięcy temu, faza lutealna od 11 do 13 dni, w każdym cyklu jest inna, czy nie powinna się już ustabilizować i wynosić tyle samo w każdym cyklu, wie ktoś?
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Re: Faza ciałka żółtego - znacznie krótsza po porodzie

Postprzez Amazonka » 4 grudnia 2014, o 10:02

Jeśli faza lutealna trwa 11-13, to jest stała.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Faza ciałka żółtego - znacznie krótsza po porodzie

Postprzez AnnaJo » 4 grudnia 2014, o 17:33

o, a ja myślałam, że stała to taka, która zawsze trwa ileś tam dni, ja tak miałam ;-)
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron