Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:02 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

powrót płodności po poronieniu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

powrót płodności po poronieniu

Postprzez kumari » 27 stycznia 2011, o 19:44

Obecnie jestem w środku drugiego cyklu po poronieniu. Poroniłam w 9 tygodniu ciąży, macica oczyściła się samoistnie, bez zabiegu. Przyczyna poronienia nieznana. Pierwsze dziecko urodziło się bez komplikacji.
Chciałabym zapytać kiedy mogę bezpiecznie rozpocząć starania o kolejną ciążę? Cykle od razu wróciły do normy, temperatura podnosi się tak jak i przed poronieniem w 19 dniu cyklu i jest poprzedzona objawami śluzu płodnego. Niepokoi mnie natomiast fakt, że z piersi przy próbie wyciskania wydostaje się po kilka kropelek półprzezroczystej wydzieliny. W przyszłym miesiącu będę badać poziom prolaktyny - zalecenie lekarza. Czy podwyższony poziom prolaktyny może byc przeciwwskazaniem do staran o kolejna ciążę?
kumari
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 stycznia 2011, o 19:50

Postprzez Mysza » 7 lutego 2011, o 10:16

Mi po poronieniu polecano ok. pół roku przerwy w staraniach, choć są różne teorie na ten temat, również takie, że można starać się od razu.

Co do prolaktyny, to wydaje mi się, że nie ma przeciwskazań co do starania się. W ciąży, już na początku, wzrasta poziom prolaktyny. Jej podwyższony poziom może być utrudnieniem dla poczęcia dziecka, ale nie powinien skutkować poronieniem w przypadku poczęcia, z tego względu, że jest to stan fizjologiczny.

Proszę o sprostowanie, jeśli ktoś ma bardziej rzetelne informacje na ten temat. Moje wiadomości zaczerpnęłam z życia, tzn. tyle spamiętałam przy okazji własnych doświadczeń z poronieniem i późniejszym staraniem się o kolejne dziecko, które poczęło się właśnie ok. pół roku po poronieniu.
Ostatnio edytowano 7 lutego 2011, o 18:41 przez Mysza, łącznie edytowano 1 raz
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kami79 » 7 lutego 2011, o 12:34

kumari, byc moze znasz juz ta strone www.poronienie.pl znajdziesz tam wszystkie mozliwe informacje ktore Cie interesuja, wiele watkow na forum porusza takze temat staran.
rozni ludzie roznie mowia na temat czasu jaki trzeba odczekac po poronieniu przed kolejnymi staraniami. standardowo ze 3 miesiace i glownie jest to czas potrzebny psychice kobiety, aby miala czas przezyc zalobe i dojsc do siebie zanim zajdzie w kolejna ciaze.
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron