Teraz jest 19 marca 2024, o 13:09 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Reguła szczytu - można zacząc obserwacje 8 tyg. po porodzie?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Reguła szczytu - można zacząc obserwacje 8 tyg. po porodzie?

Postprzez maria_maria » 10 grudnia 2010, o 14:10

Witam,
jestem tu pierwszy raz mimo, że przed porodem stosowałam npr. Teraz jednak się pogubiłam, bo urodził nam się wcześniaczek, który przez okres 4 tyg. był w szpitalu, więc sprawa z obserwacją płodności po porodzie była odsunięta na dalszy plan. Teraz jednak synek jest w domu, a ja jestem 8 tyg. po porodzie i nie wiem jak mam sie zabrać za npr. Wydaje mi się, że nie kwalifikuję się na LAM, bo przez pierwsze 4 tyg. po porodzie pokarm odciagałam laktatorem(i możliwe, że były przerwy nawet 7h), teraz jednak caly czas karmie piersią.
Proszę o radę jak zabrać się do obserwacji płodności, dodam, że w kwestii reguły szczytu, nie mam zupełnie doświadczenia i nie wiem czy mogę ją jeszcze zacząć.
Poza tym jakieś 5 tyg. po porodzie pojawiło się krwawienie trwające 2albo 3 dni(nie pamietam).
Będę ogromnie wdzięczna za pomoc!
maria_maria
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 grudnia 2010, o 20:21

Re: Reguła szczytu - można zacząc obserwacje 8 tyg. po porod

Postprzez Lucja » 17 grudnia 2010, o 17:05

Gratuluję synka! Co do obserwacji to bym zachęcała do pomiaru temperatury, śluzu i szyjki (poród był naturalny czy cc?) I można by ustalić PMN (podstawowy model niepłodności - według metody angielskiej)
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reguła szczytu - można zacząc obserwacje 8 tyg. po porod

Postprzez anna_k-p » 7 kwietnia 2011, o 22:20

nie wiem jak to jest ale mam inne pytanie co do reguły szczytu.
nie widziałóam jeszcze u siebie śluzu dobrej jakości ale czy w tych dniach kiedy on się pojawia temperatura rosnie maleje czy co się z nią dzieje?
anna_k-p
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 20 stycznia 2011, o 23:59
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Reguła szczytu - można zacząc obserwacje 8 tyg. po porod

Postprzez NB » 27 kwietnia 2011, o 12:00

W okresie poporodowym temperatura może zachować się różnie. Może długo nie być skoku temperatury.
Zapisujesz obserwacje i wyznaczasz dzień szczytu, jeżeli temperatura wzrośnie to postępujesz zgodnie z zasadami met. obj-term.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reguła szczytu - można zacząc obserwacje 8 tyg. po porod

Postprzez zuzaWLKP » 9 czerwca 2011, o 12:09

Hej, mnie temperatura bardzo szalała po porodzie, często łapałam przeziębienia w dodatku. U mnie takie pełne ustabilizowania zajęło blisko pół roku, może to też wina termometru, choć przez ten czas używałam ze trzech. Teraz jak używam Cyclotestu mam w chorobie wydłużoną płodność, więc wolę nie ryzykować ;)
Mam koleżanki, które bardzo szybko powróciły do mierzenia, i było ono prawidłowe itd.
zuzaWLKP
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:32


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron