Teraz jest 8 maja 2024, o 09:41 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Czy to na pewno czas niepłodny?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Czy to na pewno czas niepłodny?

Postprzez Pasia » 21 października 2004, o 13:55

Potrzebuję się upewnić czy wszystko idzie we właściwym kierunku. Od jakiegoś czasu pojawił się u mnie śluz (po okresie zupełnie suchym) lepki i gęsty z momentami rozciągliwy ( ale bardzo mało), temp. na jednym poziomie, szyjka twarda, zamknięta i nisko. Po podaniu dziecku dodatkowej porcji preparatu (dieta) śluz zmienił się i przypomina pierwsze dni krwawienia miesiączkowego przy czym szyjka jest nadal twarda.Tak jest od 8 dni. Czy okres ten traktować jak I fazę, czy uznać, że jest to czas niepłodny?Dodam, że mam problem z pomiarem temp.(zmiana stylu życia synka :roll: ), jednak ta, którą uda się "złapać" jest nadal nie podwyższona.
Pasia
Przygodny gość
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 października 2004, o 15:55

Postprzez wika » 30 października 2004, o 21:14

Jako pierwszy cykl po porodzie przyjmuje się cykl, w którym po pierwszej miesiączce/krwawieniu wystąpiła owulacja z towarzyszącym jej skokiem temperatury i faza temp.wyzszych. Pierwsze cykle mogą mieć różną długość, faza temp. wyzszych tez moze mieć nietypowa długość, również zmiany sluzu i szyjki mogą być nietypowe.Przez pierwsze trzy cykle po porodzie ,licząc od pierwszego cyklu owulacyjnego, fazy niepłodności przedowulacyjnej nie wyznaczamy. Od 4 cyklu powracamy do reguł typowych. Z tego co piszesz powraca u Ciebie płodność i tak tez powinnas teraz traktowac ten okres, ważne by było by jednak mierzyc temp. mimo wszystko, znam to bo przechodziłam przez to samo, ale inaczej bedziesz miała problem z uchwyceniem owulacji a powiem z własnego doswiadczenia że śluz w pierwszych cyklach po porodzie nie był dla mnie tak wyraźny i temp. pomagała mi bardzo w interpretacji cyklu i szyjka tez oczywiście.
wika
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 30 października 2004, o 00:16
Lokalizacja: Łaziska Górne-Śląsk

Postprzez admin » 30 października 2004, o 21:33

admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez Pasia » 31 października 2004, o 13:21

Dziękuję. Właśnie śluz sprawia mi kłopoty i postanowiłam mimo wszystko mierzyć temperaturę( nawet jesli pomiar ma być między czwartą a piątą w nocy- tak się budzi synek). Z szyjką chyba też nie najlepiej sobie radzę ( nie badałam przed porodem)mam wrażenie że zawsze jest twarda.Do tego ciągle zmienia się dieta dziecka, nerwy...Sześć miesięcy wstrzemięźliwości na 16 miesięcy małżeństwa to trochę długo... :wink:
Pasia
Przygodny gość
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 października 2004, o 15:55


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

cron