Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 21:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Lam czy jednak reguła szczytu?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Lam czy jednak reguła szczytu?

Postprzez anusiakowa » 19 sierpnia 2010, o 09:36

dwa tygodnie temu urodziłam drugie dziecko, po pierwszym nie zależało mi tak bardzo na wyznaczaniu dni niepłodnych bo wiedzieliśmy, że chcemy mieć drugie dziecko. Okres dostałam po 5 miesiącach, wcześniej z obserwacji śluzu( ale niezbyt dokładnych) wiedziałam kiedy nastąpiło jajeczkowanie. Teraz sytuacja wygląda inaczej bo nie chcemy od razu trzeciego dziecka. Synek je co 3 godziny, w nocy budzi się dwa razy albo raz, najada się w ciągu 5 minut, więc 100 minut karmienia raczej się nie uzbiera. Odchody jeszcze się utrzymują. Od czego zacząć, nie chciałabym czekać ze współżyciem do pierwszej@ (chociaż ja zajęta dzieckiem jakoś bym wytrzymała ale mąż...). CZytałam wcześniejsze posty i jestem załamana, większość z was nie wierzy w pewność tych metod po porodzie, jednak nie wyobrażam sobie innego zabezpieczenia przed ciążą. Poradźcie dziewczyny od czego zacząć, teoretycznie Lam i regułę szczytu już znam a Npr stosuję od 5 lat
anusiakowa
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 sierpnia 2010, o 09:24

Postprzez Annka » 17 września 2010, o 12:19

Polecam mimo wszystko regułę szczytu - chyba, że będziesz mieć non stop śluz o cechach płodnych (wtedy to już nie wiem co, chyba USG co miesiąc :roll: - żeby choć raz w miesiącu mieć szansę na seks).
Bardzo trudno jest ocenić faktyczną ilość czasu ssania przy LAM, poza tym to nie jest żadna metoda obserwacji płodności; raczej założenie z góry, że do owulacji dojść nie powinno... Dla kogoś kto zdecydowanie nie chce zajść w ciążę raczej zbyt ryzykowne. To moje zdanie.
Annka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 14:23
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron