Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 06:05 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

proszę o radę

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

proszę o radę

Postprzez este » 27 lipca 2010, o 00:23

Jestem 3 miesiące po porodzie, karmię piersią, ale ponieważ syn przesypia 7 godzin w nocy to właśnie wrócił mi okres.

Zawsze najbardziej wymierna była dla mnie temperatura i teraz zastanawiam się: czy mierzyć ją na koniec jego długiej drzemki nocnej - czyli między 2 a 5 rano, kiedy to zazwyczaj mam przespane minimum 2-3 godziny. Czy też mierzyć rano - koło 7, ale wtedy odstępy między karmieniami są już częstsze?

poza tym nic nie wiem z objawu śluzu bo jest ciągle mokro a ja zawsze miałam z tym problem. szyjka tez odpada bo jej nie dosięgam po prostu, więc temperatura musi być wiarygodna (zawsze wychodziły mi czytelne wykresy) bo nie mogę teraz znów zajść w ciążę, jestem po cc a do tego każda ciąża jest wysokiego ryzyka i po prostu grozi poronieniem.

Więc kiedy mierzyć??
este
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lipca 2010, o 00:16

Postprzez Annka » 27 lipca 2010, o 08:58

Witaj,
ja bym mierzyła na koniec tej najdłuższej drzemki - czyli ok.5.00 rano. Choć muszę przyznać, że jak karmiłam, to nigdy nie miałam przespanych tych 3 godzin, a mimo tego temp.nie była zaburzona, jeśli nie wstawałam z łóżka.

Jeśli masz kłopot z dosięgnięciem szyjki, to spróbuj jej dosięgnąć kucając - wtedy jest najłatwiej dostępna.
Annka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 14:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez este » 27 lipca 2010, o 19:03

problem w tym ze to raz bedzie 2 raz 5 rano - czy wtedy bedzie to wiarygodne?
este
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lipca 2010, o 00:16


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron