Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 14:58 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Powitanie i zapytanie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Powitanie i zapytanie

Postprzez ombligo777 » 15 lipca 2010, o 23:14

Witam sie jako nowa uzytkowniczka.
Dolaczylam do was poniewaz mam pytanie wlasnie w tym temacie. Mieszkam poza Polska i w zwiazku z tym mam utrudniony dostep do pomocy merytorycznej w postaci kursow czy ksiazek.
NPR stosowalam ponad rok przed zajsciem w pierwsza ciaze i wyniki mialam dobre, tzn. umialam okreslisc spokojnie dni plodne i nie. POtem pojawilo sie pierwsze dziecko :D , po nim 10 miesiecy przewy i kolejna, nieoczekiwana ciaza. Okres miedzy ciazami byl bardzo trudny do ustalenia dni plodnych, mam wrazenie, ze do zaplodnienia doszlo w dniach, gdy mam zapisane kilka dni pod rzad: sucho. Mega zagadka dla mnie. No i jak sie domyslacie, moje pytanie brzmi co dalej?
Szukalam na internecie jakich nazwijmy je pomocniczych przyzadow pomiarowych typu termometry, komputerki, mikroskopy etc.
Czy ktoras z was uzywa jakiegos z nich? Domyslam sie, ze najpredzej tych elektronicznych termometrow typu Persona.
No i najwazniejsze ktore z nich byloby najbardziej pomocne wlasnie w tym okresie??? Bo chyba pomiar hormonow w slinie odpada, trzeba by poczekac do pierwszej menstruacji i pierwszego cyklu.
Moja corcia wlasnie skonczyla 3 miesiace. Karmie ekologicznie, ale sa dni, ze je co 5 godzin zarowno w dzien, jak i w nocy.
Jak na razie nie zaczelam mierzyc temperatury. Sluz raczej mam typu nieplodnego, szyjka za to jest bardzo rozkapryszona i codziennie zachowuje sie inaczej: pozycja, miekkosc, otwartosc - w ogole nie moge na nia liczyc.

Czy mozecie mi poradzic, kiedy, jak i z pomoca czego mam znow zaczac porzadna obserwacje swojego ciala, tak abym nie miala watpliwosci, ze przy podjeciu wspolzycia nie zakonczy sie ono kolejnym dzieckiem.
ombligo777
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 lipca 2010, o 17:13

Postprzez kami79 » 16 lipca 2010, o 15:36

W okresie karmienia piersia do pojawienia sie pierwszej miesiaczki takiej pewnosci niestety na sto procent nie bedziesz miec :? Sytuacja moze sie zmieniac nawet z dnia na dzien chociaz istnieja reguly dla okresu karmienia piersia. Tyle ze ja na tym forum nie spotkalam osoby ktora by je z powodzeniem stosowala i nie zaszla w ciaze. Pary raczej sklaniaja sie ku wstrzemiezliwosci do pojawienia sie pierwszej miesiaczki.
Watek AnnyLorenki ktory pojawil sie kilka dni temu wlasnie o tym traktuje, zajrzyj co w nim napisalysmy.
Sprzetow typu Persona niestety nie zaleca sie uzywac podczas karmienia bo nie sa miarodajne.
pozdrawiam
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez ombligo777 » 16 lipca 2010, o 22:53

Dzieki za odpowiedz Kami.
W zwiazku z tym, iz lepiej do czasu pierwszej miesiaczki nie wspolzyc, to chyba nie ma sensu obserwowac, zapisywac zmian sluzu. Jedynie mierzenie temperatury moze okazac sie pomocne, by stwierdzic czy krwawienie, ktore sie pojawi bedzie miesiaczka.
Dobrze mysle?

A o co chodzi z jakims dwutygodniowym sluzem plodnym po porodzie?
ombligo777
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 lipca 2010, o 17:13

Postprzez wiedźma » 16 lipca 2010, o 22:59

kami79 napisał(a):Tyle ze ja na tym forum nie spotkalam osoby ktora by je z powodzeniem stosowala i nie zaszla w ciaze. Pary raczej sklaniaja sie ku wstrzemiezliwosci do pojawienia sie pierwszej miesiaczki.

zgłaszam się jako osoba, któa stosowała regułę szczytu, a wcześniej z LAM i nie zaszłam w ciążę. @ dostałam 9 miesięcy po porodzie, teraz jest 10 miesiąc i kolejna @.
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez kami79 » 20 lipca 2010, o 20:42

wiedzma,
a czy stosujac reguly mieliscie zalozenie aby aboslutnie nie zajsc w ciaze czy raczej potraktowaliscie sprawe "na luzie", ze jesli pocznie sie dziecko to nie bedzie tragedii?
Zwykle z npr- u poporodowego rezygnuja pary ktore zdecydowanie wykluczaja poczecie
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez wiedźma » 20 lipca 2010, o 21:31

kami79
zakładamy, że trójka dzieci nam wystarczy. Na więcej nie mamy warunków.
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez ombligo777 » 21 lipca 2010, o 15:17

Wiedzma, heheh, po pierwszej ciazy tez doszlam do 10 mies. bez poczecia dziecka. Poczekajmy jeszcze z pol roku i zobaczymy wtedy, czy ,,pobijesz,, moj rekord. Czego ci oczywiscie zycze z calego serca.

To co z tym dwutygodniowym sluzem plodnym, podajcie jakiegos linka, please.
ombligo777
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 lipca 2010, o 17:13

Postprzez kami79 » 21 lipca 2010, o 17:08

Ombligo, ale sama napisalas ze Twoja nieplanowana ciaza jest dla Ciebie "mega zagadka" wiec moze cos zle zrobilas w obserwacjach i wcale Wiedzma nie musi podzielic Twojego losu :)
Zreszta, jak napisala, pojawila sie juz u niej @ wiec mozna wyznaczyc III faze co znacznie zwieksza szanse ze do kolejnej ciazy juz nie dojdzie.
Co do sluzu o ktory pytasz, to w wolnej chwili sprawdze w ksiazce
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron