Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 23:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

korzystanie z krótkiej fazy lutealnej

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

korzystanie z krótkiej fazy lutealnej

Postprzez Krycha » 1 lipca 2010, o 16:09

Po porodzie w pierwszych cyklach mamy zykle krótką fazę lutealną, przez co ew. zarodek i tak nie moze sie zagnieździć.
patrz tu: http://npr.pl//index.php/content/view/65/43/
tak sie zastanawiam, czy można przez to pozwolić sobie na współżycie w okresie płodności i koprzystać z tej naturalnej właściwości? czy też nie godzi sie katolickiemu małżęństwu korzystać z tego - a także nawet jesli pragna kolejnego dziecka, nie powinni współżyć w okresie płodności by nie prowadzić do poczęcia, które nie ma sznasy na dalsze życie. Wydaje mi sie godziwym współżycie w okresie płodnym dopiero gdy kobieta zaobserwuje wystarczająco długą fazę lutealną. Co sądzicie? czy braliście to pod uwagę?
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez Annka » 1 lipca 2010, o 18:18

Krycha - moim zdaniem jest jasne, że jeżeli CELOWO współżyjesz z INTENCJĄ, aby zarodek się nie zagnieździł (a tak właśnie jest, gdy świadomie liczysz na to, że się nie zagnieździ) to jest to działanie wczesnoporonne - a tym samym grzech.
Jeśli natomiast współżyjesz z intencją zajścia w ciążę, to nie ma grzechu, ponieważ nigdy nie wiesz, czy zarodek się jednak nie zagnieździ. Zresztą to samo dotyczy w ogóle wszystkich starających się, którzy mają problem z poczęciem.
U mnie się jakoś w czasie starań o drugie dziecko zarodek zagnieździł bez problemu mimo że był to II czy III cykl po poprzednim porodzie z dość krótką fazą lutealną.
Annka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 14:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Amazonka » 1 lipca 2010, o 21:31

Na spotkaniu samoobserwatorek widziałam córkę poczętą w 1. cyklu po porodzie.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez zielona » 1 lipca 2010, o 21:42

Amazonka napisał(a):Na spotkaniu samoobserwatorek widziałam córkę poczętą w 1. cyklu po porodzie.


Ja też mam w domu synka z pierwszego cyklu po porodzie.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez Oleńka Z » 1 lipca 2010, o 22:55

zielona napisał(a):Ja też mam w domu synka z pierwszego cyklu po porodzie.


Ja również.
Oleńka Z
Bywalec
 
Posty: 102
Dołączył(a): 26 grudnia 2009, o 22:47


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron