Teraz jest 19 marca 2024, o 10:28 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

mierzenie temperatury a nocne karmienie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

mierzenie temperatury a nocne karmienie

Postprzez wiedźma » 6 czerwca 2010, o 22:00

Cześć dziewczyny,

Właśnie dołączyłam do tych szczęśliwych, które wreszcie dostały @ po porodzie. Mój synek ma 9 miesięcy, karmię w nocy, mały śpi z nami w łóżku, budzi się o nieregularnych porach. Jak to wszystko połączyć z mierzeniem temperatury o określonej porze?
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez zielona » 7 czerwca 2010, o 12:36

Jeśli śpi z Wami w łóżku, to chyba nie ma problemu, bo nie wstajesz do niego, nie? Takie krótkie wybudzenie, żeby podać pierś nie zaburzy temperatury.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez wiedźma » 7 czerwca 2010, o 13:27

czyli jak sobie ustalę, że mierzę o 6 rano, a mały obudzi się na karmienie o 5, to spokojnie mogę mierzyć godzinę później?
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez fiamma75 » 7 czerwca 2010, o 18:14

ponieważ wstaję do pracy, więc jest mi o tyle łatwiej, że mam stałą porę. Mierzę o tej porze niezależnie od tego, czy karmiłam godzinę temu, 3 godziny czy właśnie karmię. Pilnuję tylko, żeby mineła godzina od wstania na siusiu :-)
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez wiedźma » 7 czerwca 2010, o 21:57

dzięki dziewczyny za pomoc
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze

Re: mierzenie temperatury a nocne karmienie

Postprzez Łuccja » 8 czerwca 2011, o 23:01

Witam! Chciałam się dopytać: czy wstawanie do malucha w nocy zaburza temperaturę? Właściwie wstaję do dwóch maluchów i trudno wybrać konkretną godzinę kiedy śpią lub miną 2 godziny od mojego wstania z łóżka. Ustaliłam stałą godz 6.00 rano i czasem właśnie karmię piersią, bądź minęła godzina od karmienia.
Czasem moja temperatura bardzo się waha. Np. jednego dnia jest 37.7, a następnego 36.2. Najczęściej po wstawaniu do dziecka zmierzona temperatura jest niższa.
Łuccja
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 czerwca 2011, o 22:38

Re: mierzenie temperatury a nocne karmienie

Postprzez olgamama » 10 czerwca 2011, o 15:12

Mam dokładnie ten sam problem co Łuccja, chcę zacząć stosować npr, ale karmię w nocy o nieregularnych porach i wstaję najczęściej nad ranem do starszego dziecka. chyba muszę zaczekać aż starszak zacznie przesypiać noce aż do porannej pobudki :-(
olgamama
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 czerwca 2011, o 15:07

Re: mierzenie temperatury a nocne karmienie

Postprzez strzyga » 11 czerwca 2011, o 15:36

mi wstawanie do dziecka raczej nie zaburzało temperatury. tak samo jak wcześniej nie zaburzały jej inne rzeczy. po porodzie temperatura skakała jak chciała i nie zwalałam tego na karb wstawania, zresztą w pewnym momencie po prostu skoczyła do góry i już nie opadła :wink: .
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: mierzenie temperatury a nocne karmienie

Postprzez Mysza » 22 czerwca 2011, o 21:54

U mnie wstawanie nocne nie zaburza pomiarów. Wstaję zazwyczaj 2-3 razy w nocy, mierzę o stałej porze (wstaję do pracy). Jedyne zakłócenie związane z karmieniem piersią jest takie, że zarówno przy pierwszej córci, jak i teraz, skok temperatury mam opóźniony w stosunku do szczytu śluzu o kilka dni. A jestem 16 i pół miesiąca po porodzie. Ale to kwestia samego karmienia, a nie faktu wstawania w nocy.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Re: mierzenie temperatury a nocne karmienie

Postprzez żona Grzegżółki » 2 listopada 2014, o 08:37

Ja też mam pytanie w tym temacie. Mój lekarz powiedział, że jak wstaję w nocy do dziecka, to mierzenie temperatury nie ma sensu, bo wg metody, którą on zna, pomiar powinien być po przynajmniej 4 godzinach snu (nie tylko leżenia).
W nocy czasami wstaję raz, czasem dwa (godziny nie są też stałe), a czasami w ogóle nie muszę wstawać. Czas zajmowania się dzieckiem podczas jednej pobudki waha się średnio od 20 minut do 1,5 godziny. Czy w takich warunkach naprawdę mogłabym wierzyć wykresowi temperatury?
żona Grzegżółki
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 listopada 2014, o 08:22

Re: mierzenie temperatury a nocne karmienie

Postprzez Amazonka » 8 listopada 2014, o 23:12

Jaką metodę zna lekarz? Czy podczas nauki nie ominął sytuacji szczególnych, jaką jest okres poporodowy?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: mierzenie temperatury a nocne karmienie

Postprzez żona Grzegżółki » 9 listopada 2014, o 21:22

Zna angielską metodę podwójnego sprawdzenia. Nie wiem, czy na kursie, który ukończył uczono go o sytuacjach szczególnych (nie mogę tego wywnioskować z naszej rozmowy).
żona Grzegżółki
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 listopada 2014, o 08:22


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron