Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:42 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Skok czy nie skok?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Skok czy nie skok?

Postprzez misiacz » 18 maja 2010, o 13:29

To mój drugi cykl po porodzie, zakończeniem pierwszego było krwawienie, które uznałam za @, bo przed nim był 4-dniowy wyraźny skok temp. Teraz wyraźnego skoku nie było, i nie jestem pewna, jak zinterpretować tę nikłą i zakłóconą zwyżkę temp.

do 32 dc temperatury różne, wahające się od 35,8 do 36,4; śluz różny, przeplatanie się b. płodnego z gęstym i z dniami suchymi

33 dc - 36,2; śluz biały, gęsty
34 dc - 36,2, sucho
35 dc - 36,2, sucho
36 dc - niestety brak pomiaru, sucho
37 dc - 36,55 (późniejszy pomiar), śluz lekko rozciągl.
38 dc - 36, 25, śluz gęsty
39 dc - 36,2 plamienie
40 dc - 36,55 plamienie (uznałam ten dzień za dzień szczytu)
41 dc - 36, 45, śluz gęsty
42 dc - 36, 35, śluz gęsty
43 dc - 36, 35, śluz gęsty
44 dc - 36, 2, sucho
45 dc - 36,35 (dziś, do tej pory sucho)

Poziom niższy ustaliłam na poziomie 36,25 (tempka z 37 dc jako zakłócona albo jako przedwczesny wzrost, a temp. z 40 dc uznałam za przedwczesny wzrost); tę z 44 dc traktuję jako chwilowe obniżenie, dzisiejsza z 45 dc spełnia niby wymóg bycia 4 wyższą temp. powyżej poziomu niższego. Nie wiem tylko, czy to nie trochę naciągana interpretacja i czy nie lepiej poczekać, co się będzie działo dalej... Szyjka niestety u mnie niespecjalnie jest pomocna (choć w ostatnie trzy dni na pewno nisko, twarda i zamknięta), nawet przed porodem jej objaw niespecjalnie korelował ze śluzem i temp. Obserwacja wewnętrzna śluzu też nigdy nie była miarodajna, bo nawet w dni ze śluzem bj wewnętrznie nic - może zbyt wilgotny, jak woda...
Będę wdzięczna za pomoc!
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez artura » 21 maja 2010, o 09:00

tak średnio z tym skokiem przez tą temperaturę z 44 dnia cyklu, jakie są te późniejsze temperatury do dzisiaj? Masz jakieś dodatkowe objawy płodności (np. ból owulacyjny)?
artura
 

Postprzez zielona » 21 maja 2010, o 11:53

A w jakich okolicach są zazwyczaj Twoje poziomy: niższy i wyższy? To też może być wskazówka.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez misiacz » 1 czerwca 2010, o 15:28

zielona napisał(a):A w jakich okolicach są zazwyczaj Twoje poziomy: niższy i wyższy? To też może być wskazówka.


Niby może, ale przed porodem mierzyłam temp. o zupełnie innej godzinie (5.00-6.00, a teraz 7.00-8.00), a w poprzednim cyklu - pierwszym poporodowym - na skok temperatury nałożył się ból gardła, więc tempki też nie w 100% miarodajne.

Tymczasem teraz sytuacja się wyjaśniła, to nie był skok. Dokładną interpretację uniemożliwia fakt, że miałam po drodze wyjazd, dużo stresu i nieprzespanych nocy, ale ta zwyżka temp. na pewno nie była skokiem, bo temp. spadła i pojawił się po niej jeszcze na wiele dni śluz najlepszej jakości, a kolejna zwyżka temperatury pojawiła się dopiero w 54-56 dc, a po niej @ i znów niższa tempka. Dzięki za chęć pomocy!
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron