Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:31 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

mierzenie temperatury..

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

mierzenie temperatury..

Postprzez Kacha » 22 marca 2010, o 11:19

dziewczyny...nie jestem w stanie mierzyc temperatury...u mnie juz 14 dc a ja mam zmierzone dokladnie dwie...Maly ma skonczone 4 miesiace ale budzi sie co dwie godziny, czasem musze wstawac miedzyczasie zaladowac mu smoczek bo strasznie sie rzuca w nocy i spi niespokojnie przez co ja tez nie spie najlepiej...a poza tym te zmierzone tempki ok 5-6 rano sa bardzo wysokie a jestem pewnia ze to nie wina zmiany ptc po porodzie bo jestem w granicach 36,7 a przed porodem mialam 36,2-faza nizsza oczywiscie...nie wiem jak sobie z tym poradzic, jaka taktyke obrac...moze cos doradzicie...?
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Postprzez fiamma75 » 22 marca 2010, o 18:35

Śpię z małym , więc nie mam problemu ze wstawaniem.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Kacha » 23 marca 2010, o 09:31

tylko ze ja karmie butelka i musze wstac zrobic to mleko...a maz nie ma wyczucia jesli chodzi o temperature mleka bo robi albo za gorace albo za zimne....
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Postprzez ...und_ewig » 23 marca 2010, o 19:25

to kupcie sobie termometr 8)
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Postprzez ikm » 24 marca 2010, o 12:08

Jestem w podobnej sytuacji. Nie śpię z dzieckiem - bo dla mnie to bez sensu, dziecko ma swoje łóżeczko. Ja też nie mierzę od jakiegoś czasu temp. bo nie mam jak, mała córeczka się nieregularnie budzi, czasem jak nawet wyjątkowo śpi - to zapominam wstać i zmierzyć bo jestem mega-zmęczona (mam dwoje dzieci i wieczorem padam na twarz) Na razie dlatego u nas nie ma wogóle seksu a do tego ja na seks od 2 miesięcy nawet nie mam ochoty :( . Mam już 2 dzieci i dopóki sytuacja z moim zmęczeniem się nie unormuje to nie będę mierzyć, mąż o tym wie. Myślę że to może potrwać nawet do skończenia roczku - 1,5 przez młodszą. Poza tym śpimy z mężem osobno a wogóle to on sam jest tak padnięty wieczorami że temat seksu przestał istnieć.... Na dodatek moje cykle po porodzie mają nieczytelny śluz.
ikm
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 1 stycznia 2010, o 02:10

Postprzez Kacha » 24 marca 2010, o 14:15

My z mezem tez spimy osobno a to dlatego ze maly ma swoj pokoik, tam ma lozeczko i od malenskiego spi wlasnie tam-nie chcialam lozeczka w sypialni (czego teraz zaluje) ale nie chce juz z tym nic kombinowac. dlatego ja spie z mlodym bo musialam bym dodatkowo latac co -przyslowiowe- 5 min
z sypialni o niego. myslalam ze im bedzie starszy tym bedzie lepiej sypial wiec spokojnie wroce do meza...tymczasem juz 5 miesiac a dziecko budzi sie jak noworodek---masakra jakas, a ja mimo ogromnego zmeczenia ochote na seks mam... no ale tej temperatury ni w zab nie moge mierzyc a na samym sluzie na pewno nigdy nie bede sie opierac...
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Postprzez kami79 » 25 marca 2010, o 11:43

na kursie LMM uczyli nas zeby przed pomiarem miec 2 godziny snu. w ksiazce Kippley'ow pisza o ok. 3. jak chodzilismy do poradni rodzinnej gdzie uczyli metody Roeztera to mowili nam o conajmniej godzinnym odpoczynku, nawet niekoniecznie spaniu jesli nie ma takiej mozliwosci ale o lezeniu i odpoczywaniu bez ruchu.
w tym wszystkim najwazniejsza jest stala pora mierzenia tempki. ja karmie piersia, corka ma 3,5 m-ca. nie spie z nia i tez wstaje po kilka razy na karmienie. wstawanie zdarza sie o roznych porach ale zauwazylam ze miedzy 3 a 6 jest mniej wiecej stala dlugosc jej spania. dlatego u mnie najlepsza pora na mierzenie to obecnie 5:30. nawet jesli dzidzia pospi dluzej niz do 6 to mniej wiecej o tej godzinie budza sie juz moi synowie wiec jest za pozno zeby siegac po termometr.
maluchy w wieku Twojego bardzo czesto budza sie na karmienie. mysle ze moze to potrwac jeszcze kilka ladnych miesiecy. moje dzieci budzily sie po kilka razy praktycznie do czasu kiedy nie przestalam ich karmic (starszy rok i 5 m-cy, mlodszy rok). i praktycznie do dzis bardzo czesto budza sie w nocy i przychodza do nas wiec nawet gdybym nie miala oprocz nich niemowlaka, to i tak nie spalabym zbyt czesto ciurkiem cala noc.
ponoc dzieci butelkowe wczesniej zaczynaja przesypiac noce wiec mysle ze i Ty doczekasz sie tego wczesniej niz niejedna mama karmiaca piersia.
ja bym proponowala zaobserwowac o jakich porach maluch budzi sie rzadziej i wtedy ustalic sobie czas na mierzenie temp, nawet jesli wymagaloby to nastawienia budzika na wczesna godzine poranna. z czasem napewno te pory beda sie wydluzac wiec bedziesz mogla je zmienic i spokojnie mierzyc temp rano jak sie wyspisz ;)
swego czasu zastanawialam sie nad kupnem termometru ATO-s ktory zaklada sie na noc i automatycznie sam mierzy tempke podczas snu. mysle ze to moze byc dobre rozwiazanie dla matek karmiacych. narazie jednak zrezygnowalam bo u mnie poki co zero sluzu wiec i temperatury jeszcze nie mierze.
powodzenia
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez Kacha » 25 marca 2010, o 14:07

dzieki kami za odzew :) mlody budzi sie o nieprzewidywalnych porach i najrozniejszych...nic sie jeszcze nie wyregulowal, bo zamiast pic 200ml jak powinien mniej wiecej w tym wieku to on konczy na 100ml max 120 wiec stad chyba te czeste picia...a ja jestm juz kompletnie wybita z jakiegos w miare dobrego spania-ale to jzu 5 miesiecy wiec chyba powinnam juz byc przyzwyczajona :roll: , w moim wypadku to musialabym mierzyc tempke o 4:00...wiec postaram sie wziasc w garsc i nawet nastawie sobie ten budzik...ale jakos marnie to widze, chociaz sprobuje :P i zobaczymy co z tego wyjdzie
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron