Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 09:42 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Kiedy po zakończeniu karmienia wracają "normalne"

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Kiedy po zakończeniu karmienia wracają "normalne"

Postprzez Annka » 8 lutego 2010, o 23:27

Ile cykli musi minąć, żeby uznać, że już całkowicie zakończył się wpływ karmienia na cykle?
Wiem, że po karmieniu na ogół faza lutealna jest skrócona, ale jak długo taki stan można uważać za normalny? Przez 5, 10, 15 cykli?
Właśnie trwa mój 5 cykl po zakończeniu karmienia. Najkrótszy z nich trwał wprawdzie tylko 30 dni, ale co z tego, kiedy było w nim tylko 5 dni III fazy.
Po ilu takich cyklach mam uznać, że okres "po karmieniu" się skończył i wybrać się na jakieś badania?
Annka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 14:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez lajla » 9 lutego 2010, o 09:25

Może to Ci w czymś pomoże. Otóż ja muszę zrobić usg piersi, ale żeby było miarodajne, muszę to zrobić po zakończeniu karmienia i ginekolog mi powiedział, że mam się zgłosić trzy miesiące po zakończeniu karmienia, bo wtedy hormony się unormują więc chyba tyle mniej więcej trzeba liczyć.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fiamma75 » 9 lutego 2010, o 15:06

co do usg piersi - dobry radiolog spokojnie zrobi usg piersi podczas laktacji, należy tylko go uprzedzić, ze się karmi.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez lajla » 9 lutego 2010, o 16:50

fiammo, może to zależy od tego, co ma znaleźć taki radiolog, bo ja pierwsze usg piesi miałam już 2,5 miesiąca po porodzie i lekarz nic nie znalazł, ale kazał mi wrócić jak skończę karmienie. Bo mój gin przy badaniu wyczuwał coś i zasugerował włókniaki, a ginekolog wykonujący usg piersi, już nie pamiętam dokładnie, co mi powiedział, ale chodziło o to że to może być związane z karmieniem, dlatego mam wrócić po skończeniu karmienia, żeby potwierdzić, że to nie włókniaki.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fiamma75 » 9 lutego 2010, o 18:29

Lajlo, dlatego lepiej robić usg piersi nie u gin. tylko u specjalisty radiologa, warto poszukać sprawdzonego i do niego się udać.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez lajla » 9 lutego 2010, o 19:05

to nie był pierwszy lepszy ginekolog, bo gdyby tak było to zrobiłby mi to usg mój gin, to był ginekolog, który specjalizuje się w robieniu usg piersi. A chodziło o jakieś złogi czy coś w tym stylu, które są spowodowane karmieniem, dokładnie już nie pamiętam, bo to było kilka miesięcy temu, ale jak już pisałam, dla pewności kazał mi się zgłosić raz jeszcze 3 miesiące po zakończeniu karmienia. Ja się na tym nie znam, ale może takie złogi czy coś trudno jest odróżnić od włókniaków. Mam nadzieję, że jak stawię się na to usg po zakończeniu karmienia, to okaże się, że to było te złogi czy coś a nie włókniaki.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fiamma75 » 9 lutego 2010, o 20:40

to trzymam kciuki, żeby było ok
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez lajla » 9 lutego 2010, o 22:55

dzięki. :)
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron