Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 20:07 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Płodny śluz-jak długo?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Płodny śluz-jak długo?

Postprzez kruczek » 28 grudnia 2009, o 08:10

Witam,

W sierpniu tego roku miałam drugą cesarkę. Z pierwszym dzieckiem mimo tego, że od początku było karmienie mieszane objawy płodności wróciły dopiero po odstawieniu dziecka od piersi w czwartym miesiącu jego życia. To znaczy śluz był ale nie rozciągliwy, były też dni suche. Nie stosowaliśmy się zbyt rygorystycznie do reguł, wpółzyjąc w dni suche. Drugie dziecko udaje mi sie karmić wyłącznie piersią. Myślałam, że skoro po pierwszym porodzie, karmiąc mało piersią, płodność tak szybko nie wróciła to teraz tym bardziej odciągnie się to w czasie. I tu niespodzianka. Od 6 grudnia nie miałam ani jednego dnia suchego. Gorzej, dzień w dzień bez wyjątku jest to śluz rozciągliwy i nie jest go mało. Jest żółty, ciągnący się. U Kippleyów przeczytałam że śluzu jes najwięcej rano. U mnie często przez cały dzień jest "tylko" mokro a wieczorem sie okazuje, że znowu jest rozciągliwy:( Jak to długo jeszcze może potrwać? Temperaturę mierzę od 10 dni ale szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak ją interpretować:
36,26
36,51
36,12
36,48
36,57
36,41
36,51
36,67
36,61
36,41
36,61
36,38
Muszę dodać, że nie udaje mi sie mierzyc o tych samych porach, przy dwójce małych dzieci jest to dla mnie trudne. Czy jest możliwe że taki rozciągliwy śluz utrzyma sie do końca karmienia i czy czeka nas do tego czasu abstynencja?
kruczek
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 sierpnia 2008, o 14:25

Postprzez fiamma75 » 28 grudnia 2009, o 11:59

przy pierwszym dziecku mialam tak tygodniami :( zdarzxały siępojedyncze dni prtzerwy, ale ie szło doliczyć do czwartego wieczoru
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez zielona » 1 stycznia 2010, o 20:23

Muszę Cię zmartwić, ale jest to możliwe. Miałam tak i przy jednym, i przy drugim dziecku.
Śluz żółtawy, rozciągliwy i w dużej ilości miałam dzień w dzień, bez ŻADNEJ przerwy. Taki PMN. Nie do odróżnienia od objawów płodności. Przy tym szyjka nieokreślona.

Przy pierwszym dziecku płodność wróciła po 9 miesiącach, drugie ma teraz 8 i na razie czekam na @. Temperatury nie mierzę.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron