Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:37 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Co po pierwszej miesiączce?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Co po pierwszej miesiączce?

Postprzez Lucy. » 27 października 2009, o 11:14

Witam. Dziecko nie jest już karmione piersią (życie rozwiązało mój dylemat pt co z płodnością po porodzie samo - musiałam podjąć leczenie i odstawić synka. To dobra lekcja, żeby "nie zamarwtaić się na zapas i żyć tu i teraz..).
Po ok miesiącu od zaprzestania laktacji wystąpiła pierwsza miesiączka - normalna: obfita, trwająca ok 6 dni. Uznałam to za początek cyklu i teraz jest jego 13 dzień. Mierzę temperaturę, badam śluz. Temperatura na poziomie niskim: ok 36.2 (właściwym dla mnie) śluz zaczyna robić się płodny (rozciągliwy).
Moje pytanie: czy jeżeli wystąpi skok temperatury po dniu szczytu śluzu itd mogę przyjąc się rozpoczęła się III niepłodna faza i rozpocząć współżycie? (4 miesiące wstrzemięźliwości...) Ogromne znaczenie ma dla mnie 100% (no, 99%) pewność, że do poczęcia nie dojdzie. Czy powinnam odczekać i obserwować kilka kolejnych cykli?
Dziękuję bardzo za wskazówki.
Lucy.
Przygodny gość
 
Posty: 91
Dołączył(a): 20 maja 2005, o 22:46

Postprzez oreada » 27 października 2009, o 22:11

Stosujesz normalnie zasady, nie ma co czekać. Tylko nie nastawiaj się na zbyt wiele - zwykle pierwsze trzecie fazy są skrócone, czasem nawet do kilku dni... :(
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez miedziana » 28 października 2009, o 21:37

Nie wiem jaką metodę stosujesz, ale w angielskiej w cyklach poporodowych obowiązują reguły surowsze tj. płodność kończy się 4 lub 5 dnia wieczorem niezakłóconej temperatury powyżej linii pokrywającej. 4 dzień jest koncem fazy płodności, gdy 3 wyższa temperatura wskazywała wzrost o minimum 0,2 stopnia (4 musi być wtedy tylko nad linią pokrywającą). Jeżeli 3 temperatura nie spełnia tego warunku - czekasz do temperatury 5. Ta reguła obowiązuje przez pierwsze 3 cykle, potem stosujesz reguły typowe.
miedziana
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 października 2009, o 21:18

Postprzez zielona » 29 października 2009, o 12:58

LMM podaje normalne reguły do wyznaczenia III fazy - wybór należy do Ciebie.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron