Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 23:08 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

PCOS a karmienie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

PCOS a karmienie

Postprzez sepra » 20 października 2009, o 11:35

Mam PCOS,
karmię piersią swoją córkę od 15-tu miesięcy (bo tyle ma).
Okresu brak.
O tyle dobrze, że i śluzu płodnego także..
Jest więc nawet bardzo dobrze,ale..
nie wiem co robić dalej.Wciąż karmić piersią, czy przestać?
Gdyby nie namowy ginekologa, żebym przestała, nie miałabym wątpliwości - karmić dalej, ale jednak wątpliwości mam.
Kto ma rację?
Ja - chcąc karmić, czy ginekolog?
Co robić? Przestać karmić, czy może jednak nie?
Co będzie lepsze, zważywszy na fakt, że w niedalekiej przyszłości, chcielibyśmy z mężem kolejne dziecko?
sepra
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 października 2009, o 15:43

Postprzez fiamma75 » 20 października 2009, o 12:07

To normaln, że gdy karmisz, nie masz okresu. Wiele kobiet tak ma. Nie ma to nic wspólnego z PCOS.
tu masz forum o karmieniu piersią powyżej roku
http://forum.gazeta.pl/forum/f,21000,Ka ... _roku.html
znajdziesz tam wiele ciekawych i przydatnych informacji
Sama karmiłam córkę 3 lata - do końca drugiej ciąży :P
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez sepra » 20 października 2009, o 14:13

tyle, że ja mam PCOS..
sepra
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 października 2009, o 15:43

Postprzez artura » 24 listopada 2009, o 10:10

ja myślę, ze to zależy od tego jak długo podejrzewasz, że Twój organizm mógłby wracać do takiego stanu, żebyś miała owulację; aż tak dobrze nie wiem na czym polega PCOS (mam wiedzę ogólnie zarysowaną), ale jeżeli podejrzewasz, że po odtsawieniu mogłabyś długo czekać na owulację (np. rok), nie wiem jaka jest Twoja historia, to może warto rozważyć odstawienie w celu poczęcia kolejnego dziecka, na które, jak rozumiem, wolelibyście długo nie czekać
mogłabyś przybliżyć jak długo czekaliście na Waszą córeczkę (mam znajomą, która ma PCOS...)?
artura
 

Postprzez sepra » 3 grudnia 2009, o 08:17

My akurat wyjątkowo krótko..
Jeszcze przed ślubem zrobiłam sobie jeden cykl CASTAGNUSEM (90 dni), a potem luteiną - wywołałam sobie miesiączkę, bo..nie chciałam jej mieć w dniu ślubu;-)..
Nie miałam już okresu od ponad 100 dni, więc wolałam mieć go przed ślubem, niż potem w dniu ślubu..- co i tak zresztą było dość mało prawdopodobne.
Nie pomagała mi luteina brana przed 3 dni, więc lekarz zalecił mi branie jej przed 10 dni..Ale i 10 dni nic nie dawało- próbowałam parę razy. A że chciałam mieć pewność, że dostanę okres przed ślubem, zaczęłam od jednej dziennie, potem dwie, kolejnego dnia trzy, a potem zjeżdzałam znowu do dwóch,by ostatniego, dziesiątego dnia wziąć jedną. Udało się - dostałam okres, a po nim..piękny cykl, z 14 - dniową fazą lutealną - wcześniej maksymalna długość wynosiła u mnie dni..9, ale najczęściej zaledwie 3 !Noc poślubna wypadła nam akurat czwartego dnia wyższych temperatur;-))..Kolejny cykl nie był już tak piękny - już wydłużony, bo pierwszy dzień wyższych temperatur wypadł mi w 30 dniu cyklu. Ale był może piękniejszy, bo wtedy poczęła się nasza córeczka;-))
Liczę na tę luteinę i teraz..
sepra
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 października 2009, o 15:43


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron