Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 19:41 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Karmienie piersią i powrót płodności

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Karmienie piersią i powrót płodności

Postprzez malas » 22 września 2009, o 13:35

Witam. Karmię piersią. Jeszcze nie miałam miesiączki. Jestem prawie 5 miesięcy po porodzie. Cztery dni temu miałam ból owulacyjny i dzień szczytu śluzu w następnym dniu. Potem temperatura się podniosła i jest na wyższym poziomie 3 dni, lecz nie spełnia zasady skoku temperatury w trzecim dniu. Cały czas jest też śluz gorszej jakości. Co o tym myśleć? Zgłupiałam. Czy może to juz koniec stosowania reguły szczytu? Pomocy!!!
Na ile temperatur czekać? Dodam jeszcze, że szyjka jest twardsza i niżej, wczoraj lekko przesunięta w bok. Nie wiem czy jest zamknięta. Powiem, że bardziej niż tydzień temu.
malas
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 września 2009, o 17:04

Postprzez Gina » 23 września 2009, o 23:00

Czekać na czwarty dzień i już raczej nie będzie reguły szczytu tylko powróci płodność. Chyba... że będzie inaczej:D
Gina
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 stycznia 2009, o 15:29

Postprzez malas » 24 września 2009, o 12:12

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak właśnie zrobiliśmy. Temperatura jest cały czas wysoka a szyjka nisko. Pozdrawiam.
malas
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 września 2009, o 17:04

Postprzez Gina » 24 września 2009, o 20:26

Czyli że jest powrót płodności :) to gratuluję :) chyba łatwiejsza obserwacja :)
Gina
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 stycznia 2009, o 15:29

Postprzez Annka » 24 września 2009, o 22:57

Czyli że jest powrót płodności ...to gratuluję

Moim zdaniem w gruncie rzeczy łatwiej stosować regułę szczytu niż czekać na kolejną III fazę, w dodatku najczęściej znacznie skróconą.
Życzę Wam, żeby jednak ten powrót płodności nie był "jednorazowy". Ja przy pierwszym dziecku tak miałam: powrót płodności po 4 mcach, a następna owulacja za 8 (!!!) mcy.
Na szczęście wtedy raczej myślałam o drugim dziecku, ale nie wyobrażam sobie co by było, gdybym miała wtedy czekać do kolejnej III fazy :evil:
Teraz po drugim dziecku, mimo iż zakończyłam już karmienie, cykle trwają ponad 40 dni, co oznacza ponad 30 dniowe czekanie na III fazę...
Annka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 14:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez malas » 30 września 2009, o 12:52

Wczoraj dostałam pierwszą miesiączkę po porodzie.
Minęło prawie 5 miesięcy. Karmię tylko piersią. Faza lutealna trwała 9 dni.
Dziękuję za pomoc w interpretacji cyklu.
malas
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 września 2009, o 17:04

Postprzez Lena » 14 października 2009, o 10:46

ja mam podobny problem,jestem 9 miesiecy po porodzie i wciąż brak @, kilka dni temu miałam śluz płodny a potem podbarwiony krwią a także otwartą i wysoko umiejscowioną szyjkę.Teraz jest juz nisko i zamknięta a śluz wydaje się być niepłodny (jestem przypadkiem z ciągłym śluzem przez cały cykl ) niestety moje dziecko nie daje mi mierzyc temperatury ciagłymi pobudkami w nocy, więc ciagle mam wątpliwości czy to była owulacja i możemy się wreszcie troche poprzytulać ,dosyć mam czekania , pomóżcie
Lena
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25 września 2009, o 15:33

Postprzez malas » 15 października 2009, o 13:53

Witam. Ja mam termometr pod poduszką. Jest to termometr elektroniczny microlife mt 1622. Nawet jak mnie dziecko budzi to minutę wytrzyma, a potem dostaje mleczko. Polecam ten sposób mierzenia. Ja również mam cały czas śluz. Pozdrawiam.
malas
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 września 2009, o 17:04

Postprzez Lena » 15 października 2009, o 15:22

Dziękuje za podpowiedź
Lena
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25 września 2009, o 15:33


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron