Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:05 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

godzina mierzenia temperatury przy małym dziecku

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

godzina mierzenia temperatury przy małym dziecku

Postprzez Ania x » 11 września 2009, o 21:25

Witam,
wyznaczyłam sobie godzinę mierzenia temperatury. na 5.00
Moje dziecko ostatnio budzi się w nocy nawet na 5 karmień, a poranna pobudka jest często o godz. 5.00. Czasem jest jednak tak, że jak dziecko budzi się o 4.00 na karmienie, to ja już później nie mogę zasnąć (bo zbyt dużo jest już dla mnie tych wybudzeń ze snu). Poza tym jak dzidzia je o 4.00, ja się rozbudzam i z powrotem zasnę to teoretycznie nie powinnam mierzyć temperatury po 1 godzinie snu, ale co najmniej po trzech. Moje dziecko w ogóle w nocy zazwyczaj je co 1,5-2 godziny.. Nie wiem, czy mimo wszystko mam się trzymać stałej godziny, nawet jak jest przed nią tylko godzina snu, czy po prostu mierzyć ją po najdłuższym okresie snu, tak jak robi się w przypadku pracy na zmiany? W związku z czym jeśli dzidzia pośpi mi akurat trochę dłużej, a ja z nią -mierzyć temperaturę nawet o 1.00 w nocy? Przyznam jednak, że nie za bardzo pasi mi to rozwiązanie, bo dodatkowe czynności intelektualne polegające na liczeniu czasu, dodatkowo rozbudzają, a chyba wystarczająco się nie wysypiam..

Będę wdzięczna za poradę
pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy:))
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27

Postprzez AgaM » 12 września 2009, o 00:07

Mierzyłam mniej więcej o tej samej porze i nie zważałam na to ile razy wstawałam ile spalam w nocy. Najwyżej zaznczyłam na karcie ale co kobieta to moze byc inaczej. U mnie nie mialo to wpływu na skok... to znaczy na temperaturę - mogłam wyznaczyć skok.
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Ania x » 17 września 2009, o 09:25

Dzięki Aga M. Na razie staram się mierzyć temperaturę o tej samej porze. Ale jak karmię dzidzię np. o 4.00 lub o 4.30 to też już mierzę - tylko w razie czego na wykresie zaznaczam godzinę. Zobaczę co wyjdzie mi z temperatur w kolejnym cyklu, ostatnio był kosmos.
Ania x
Bywalec
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 09:27


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron