Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:25 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Bardzo chcę się nauczyc

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Bardzo chcę się nauczyc

Postprzez azis » 29 maja 2009, o 18:45

Witam!
Jestem mamą trójki dzieci niestety z NPr-em nie miałam wiele do czynienia.Po pierwszej ciąży szukałam metody która oddali kolejne poczęcie usłyszałam o NPR ale mimo starań w obserwacjach zabrakło doświadczenia i po pierwszej miesiączce zaszłam w ciąże i nieświadoma czekałam na kolejna miesiączkę.(bo może po porodzie tak nieregularnie może byc)
Tuż po urodzeniu drugiego dziecka już zaczęłam się stresowac co będzie dalej bo nie potrafię prowadzic obserwacji i nawet nie miałam szansy się nauczyc.
Po powrocie płodności po urodzeniu było kilka wykresów z których coś jednak dało się odczytac.Kiedy zaczęłam nabierac zaufania do własnych obserwacji i metody wystąpił błąd w interpretacji i trzecia ciąża.Byłam przerażona jednak szybko zauważyłam że wszystko ma swój cel i to trzecie dzieciątko zostało na darowane w najodpowiedniejszym momencie życia.(ocaliło moje małżeństwo ale to inna historia)

W tej chwili dzieciątko ma 5,5 miesiąca i bardzo boję się że przegapię powrót płodnosci.A z tego co się już naczytałam na forum to obserwacje powinnam dawno prowadzic.Boję się okropnie kolejnej ciąży tego że mąz nie bardzo wierzy w tą metodę i może byc problem z okresową wstrzemiężliwością.Wszystko pozostaje na mojej głowie.Przy trójce dzieci jest dośc ciężko skupic się na obserwacjach.Najłatwiej byłoby sięgnąc po środki antykoncepcyjne ale to nie jest rozwiązanie.
Jestem przerażona.Nie wiem od czego zacząc.Wszystko co jest pisane na forum jest dla mnie tylko w połowie zrozumiałe.Nie znam zbyt dobrze metody a czasu za wiele na czytanie też nie.
Jeżeli ktoś potrafiłby mi pomóc byłabym wdzięczna!

pozdrawiam
:)
azis
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 maja 2009, o 17:34

Postprzez kasiula » 29 maja 2009, o 19:30

Hej! Jeśli nie znasz Npr-u, a chcesz go stosować, to pozostaje Ci nauka. Rozumiem, że czasu nie masz za dużo przy dzieciach, ale samo się nie zrobi. Mam kilka propozycji - udział w kursie Npr prowadzonym przez LMM ( może Ci być ciężko z czasem ), domowy kurs NPR ( wg. książki " Sztuka naturalnego planowania rodziny"- J. i S. Kippley), korzystanie z poradni rodzinnych i systematyczne prowadzenie obserwacji.
Trzymam kciuki!
I najważniejsze, pozyskanie wsparcia męża!Bo samej to trudno z tym wszystkim sobie poradzić, zwłaszcza, że na początku ( przy Twym małym doświadczeniu) mogą zdarzać się długie okresy wstrzęmięźliwości.
Pozdrawiam!
kasiula
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26 maja 2009, o 08:39

Postprzez kami79 » 29 maja 2009, o 20:29

azis,doskonale Cie rozumiem. ja wlasnie jestem w trzeciej ciazy, w ktora zaszlam z powodu zlej interpretacji wykresu. podobnie jak Ty, dziekuje Bogu za to dziecko mimo ze jeszcze kilka tygodni temu bylismy z mezem zalamani. mimo ze to dopiero 4 miesiac, juz teraz mysle o tym co bedzie po porodzie kiedy trzeba bedzie odlozyc nastepne poczecie.
zajrzyj na watek ktory zalozylam na ten temat tzn. "zaszlam w ciaze stosujac npr po porodzie". bardzo wiele dowiedzialam sie na temat obserwacji w tym okresie z wypowiedzi kobiet ktore same przez to przeszly.
refleksja wyplywajaca z wszystkich tych wypowiedzi jest wspolna- jedyna skuteczna metoda unikniecia poczecia podczas okresu karmienia piersia jest wstrzemiezliwosc :cry: wspolzycie w okresie karmienia jest zawsze "ryzykowne", nawet jesli obajwy wskazuja na brak owulacji. nigdy nie mozna byc pewnym czy napewno jej nie ma lub nie bedzie w najblizszym czasie :roll:
patrzac realnie mysle ze nie warto ufac objawom braku plodnosci kiedy karmisz piersia. co pozostaje zatem jesli wstrzemiezliwosc tez nie wchodzi w gre? no i w tym miejscu tez polecam Ci zajrzec na drugi zalozony przeze mnie watek dotyczacy wlasnie wstrzemiezliwosci ;) (nie zebym sie chciala jakos lansowac... :wink: moze rozwiazania jakie zastosowaly piszace tam kobiety dadza Ci do myslenia, moze wprost podsuna jakies rozwiazanie. ja tez do niedawna mialam ogromny dylemat co zrobic jak urodze dziecko. dzis wiem ze wybierzemy wstrzemiezliwosc i nie boje sie tego wyboru.wszystko za sprawa wspanialej ksiazki o.ksawerego knotza "seks jakiego nie znacie.dla malzonkow kochajacych Boga" ktora serdecznie polecam Tobie i Twojemu mezowi. warto byscie przeczytali ja obydwoje bo znajdziecie w niej odpowiedz na nutrujace Was teraz pytania. a przede wszystkim duzo wsparcia i nadziei :)
swoja droga zgadzam sie z przedmowczynia, warto uczyc sie metod npr z dostepnych zrodel. w razie czego mozesz korzystac z pomocy instruktorow z tej strony.
zycze powodzenia
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez annie » 3 czerwca 2009, o 12:18

kami79 napisał(a):refleksja wyplywajaca z wszystkich tych wypowiedzi jest wspolna- jedyna skuteczna metoda unikniecia poczecia podczas okresu karmienia piersia jest wstrzemiezliwosc :cry: wspolzycie w okresie karmienia jest zawsze "ryzykowne"

:shock: to po co uczyć się obserwacji???
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31

Postprzez azis » 3 czerwca 2009, o 20:43

bardzo dziękuję za odpowiedzi.Z domowym kursem już się zapoznałam wcześniej i jak się nie mylę to przeczytałam tam że tylko 6% kobiet ma jajeczkowanie zanim dostanie pierwszą miesiączkę po porodzie.Tym się sugerowałam i fakt jest taki że ja do tych 6% się nie zaliczałam.Mam nadzieje że teraz również tak będzie bo prowadzone obserwacje na razie mi nic nie mówią.Jestem bardzo wdzięczna za Wasze wypowiedzi.To miłe że nie jestem z "tym"sama. :D
azis
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 maja 2009, o 17:34


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron