Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:30 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

zaszłam w ciążę stosując npr przy karmieniu piersią

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez koala » 20 maja 2009, o 00:13

to mój pierwszy post na tym forum choć podczytuję od pewnego czasu.
Dziękuję Kami za podjęcie tematu - mnie też on interesuje.

Mam troje dzieci, do tej pory stosowaliśmy wyłącznie NPR - pierwsza 2-ka dzieci była planowana, trzecie - wpadka, ale fakt że w tym czasie stosowalismy metodę zapobiegania ciąży "na oko" a nie NPR (na zasadzie - jak będzie trzecie to też ok).

No i teraz najmłodszy maluch ma 4-y miesiące i na razie... stosujemy wstrzemięźliwość kompletną :-(
Obserwuję śluz - non stop ciągnący, temperatura - ciągle niska. Czwartego dziecka nie planujemy więc niestety - bez seksu na razie.

Też rozważałam zastosowanie antykoncepcji bo pomimo, że do tej pory stosowaliśmy NPR to nie zgadzałam się ze stanowiskiem Kościoła na ten temat.
Jednakże po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych informacji nt. środków antykoncepcyjnych doszłam do wniosku, że Kościół ma rację bo:
- wszystkie z dostępnych śródków hormonalnych oraz wkładki domaciczne mają lub mogą mieć działanie wczesnoporonne - co jest dla mnie nie do przyjęcia
- środki typu prezerwatywa mają małą skuteczność, pozatym wydaje mi się że ich stosowanie nie wpływa korzystnie na atmosferę w trakcie zbliżenia ("zaczekaj kochanie muszę założyć gumkę" - jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić).
.
Nie podoba mi się to wcale, że obok mnie w łóżku ukochany mąż a my nic nie możemy przez tyle miesięcy, ale jak już mamy troje dzieci to strach przed czwartym jest silnym hamulcem...

życzę szybkiego powrotu regularnych @ po porodzie wszystkim świeżo upieczonym mamusiom (i sobie też) :-)
koala
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 maja 2009, o 23:33

Postprzez kami79 » 20 maja 2009, o 10:10

koala, dzieki za odzew.dylematy okresu ktory Ty przechodzisz w tej chwili, ja przezywam juz teraz choc to dopiero 3 m-c. w zwiazku z tym zalozylam watek dotyczacy wstrzemiezliwosci poporodowej.byc moze juz go odwiedzilas. bardzo wiele kobiet podzielilo sie tam swoimi doswiadczeniami. ja zdecydowalam zaryzykowac ze wstrzemiezliwoscia nie unikajac jednak meza i nie stosujac prezerwatyw ktore pojawiaja sie jako najczestsza opcja choc przyznam ze nie moge nie rozumiec osob ktore wybraly jednak takie rozwiazanie.zajrzyj na ten watek, moze znajdziesz na nim cos dla siebie.pozdrawiam
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: zaszłam w ciążę stosując npr przy karmieniu piersią

Postprzez admin » 20 maja 2009, o 20:49

kami79 napisał(a):witam,
wiele slyszalam na temat nieskutecznosci npr podczas karmienia piersia a przekonalam sie o tym ostatnio osobiscie. zaszłam w ciążę mimo wnikliwych wydawaloby sie obserwacji sluzu i braku stwierdzenia przez mnie obecnosci sluzu dobrej jakosci.nie stwierdzialm nawet sluzu potencjalnie plodnego ktory budzilby jakiekolwiek podejrzenia. a tymczasem jestm w 9 tc.


Droga kami79,

Czy mogłabyś przysłać zapis cykli poporodowych na adres: redakcja@npr.pl? Przyjrzymy się im - Twoje doświadczenie może być pomocne w udzielaniu porad dotyczących obserwacji płodności po porodzie. Zapewniamy dyskrecję. Dzięki

Przy okazji - do wypowiadających się w tym wątku: niekiedy, w dłuższej perspektywie, okazuje się, że to, co było dla nas trudnym i zaskakującym doświadczeniem, miało w naszym życiu sens, więc choć zrozumiałe jest, że kami79 czuje się teraz zawiedziona, to jednak byłaby wskazana pewna powściągliwość w jednoznacznym ocenianiu tej sytuacji i jej przyczyn.

pozdrawiam wszystkich serdecznie
admin
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez Kacha » 26 października 2009, o 18:11

Mam pytanie ktore mi sie nasunelo w zwiazku z czytanymi postami o okrecie poporodowych...pewnie gdzies juz o tym bylo nie raz ale nie zajarzylam...Mianowicie, jesli zaraz po prordzie stosuje sie tylko metode obserwacji sluzu to skad wiedziec ze pojawiajace sie krwawienie jest miesiaczka a nie krwawieniem srodcyklicznym? Po tym ze przed owym krwawieniem sa co najmniej 4 dni suche? a jesli ktos ma stala wydzieline? ja np przed zajsciem w ciaze w IIIfazie miewalam sluz typu nawet bardzo plodnego...
Jeszcze jedno pytanie, okres przejsciowy to okres zaraz po porodzie z dniami suchymi?
Szczerze przeraza mnie interpretacja objawow sluzu w celu unikniecia poczecia...jakos nie moge sobie tego wyobrazic i boje sie tego jak ognia :( Boje sie calkowitej wstrzemiezliwosci ze wzgledu na meza, i jej skutkach... :cry:
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Postprzez kami79 » 26 października 2009, o 20:02

tuz przed miesiaczka jest spadek temperatury, wlasciwie tylko po tym mozna odroznic ja od krwawienia srodcyklicznego. po drugim porodzie mialam dwa takie krwawienia, jedno dokladnie miesiac po drugim. rozpoznalam je dzieki zapiskom temperatury. miesiaczka pojawila sie kilka m-cy pozniej.
ja nie ufam obserwacjom sluzu po porodzie i tym razem zamierzamy zachowac wstrzemiezliwosc do czasu pojawienia sie pierwszej miesiaczki. nie chcemy ryzykowac zajscia w ciaze a wypowiedzi na tym watku tym bardziej utwierdzaja mnie w przekonaniu jak bardzo jest to niepewny czas jesli chodzi o sluz.
ja rowniez boje sie jak to bedzie ale oddaje to Bogu i licze na jego pomoc
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez Kacha » 27 października 2009, o 11:39

W takim razie temperature nalzy mierzyc zaraz np po ustaniu odchodow pologowych zeby wiedziec czy krwawienie to @? Bo nie nalezy sie temperatura kiedowac w czekaniu na zezwolenie wspolzycia bo mozna sie nie doczekac...?
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Postprzez moniqba » 27 października 2009, o 15:07

Kacha napisał(a):W takim razie temperature nalzy mierzyc zaraz np po ustaniu odchodow pologowych zeby wiedziec czy krwawienie to @? Bo nie nalezy sie temperatura kiedowac w czekaniu na zezwolenie wspolzycia bo mozna sie nie doczekac...?


Zdecydownie nie. Temperaturę zaczynamy mierzyć z chwilą, gdy:
1. pojawi się śluz szyjkowy i/lub stwierdzi się rozwarcie bądź uniesienie szyjki macicy,
2. wystąpi miesiączkalub plamienie, nawet minimalne,
3. nastąpi nagłe ograniecznie ssania (wskutek choroby matki lub dziecka),
4. dziecko zacznie otrzymywać pokarm stały, a prz poprzednich dzieciach następował wczesny powrót normalnych cykli.

Innym wyznacznikiem jest początek dziewiątego miesiąca życia niemowlęcia.
moniqba
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 maja 2009, o 23:05
Lokalizacja: Saarland / Niemcy

Postprzez zielona » 27 października 2009, o 22:50

kami79 napisał(a):tuz przed miesiaczka jest spadek temperatury, wlasciwie tylko po tym mozna odroznic ja od krwawienia srodcyklicznego.


Nie, kami. Przed miesiączką jest wzrost temperatury. Conajmniej czterodniowy. Spadek później może być, ale może go też nie być i i tak mamy miesiączkę. Natomiast, jesli nie było pełnego wzrostu, a był jakiś tam spadek, to mamy krwawienie śródcykliczne.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez kami79 » 27 października 2009, o 23:02

a co oznacza "niepelny wzrost" i "jakis tam spadek"? masz jakies kryteria odniesienia?
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez zielona » 28 października 2009, o 16:18

Ten wzrost, po którym występuje miesiączka musi trwać co najmniej 4 dni. Pod rząd. Czyli, jeśli temperatura wzrosła np. na 2 dni, po czym spadła, a następnie wystąpiło krwawienie - nie było miesiączki.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Poprzednia strona

Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron