Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 16:05 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

rekord bez @ ?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

rekord bez @ ?

Postprzez Krycha » 17 lutego 2009, o 16:10

Właśnie zaczełam 10 mc po porodzie. I nic.
Ktoś mnie przebije? jak sobie radzicie?
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez Wilhelmina » 17 lutego 2009, o 18:03

a Ty sie tak nie ciesz , bo dostaniesz pod koniec miecha, jak ja :twisted: a na powaznie, to chyba sa na forum dziewczyny, które nie miesiaczkowały rok.
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez fiamma75 » 17 lutego 2009, o 19:42

słyszałam na dkp o ponad 2 latach :lol:
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Wilhelmina » 17 lutego 2009, o 21:07

"hard corowe"dziewuchy :P
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Annka » 17 lutego 2009, o 23:35

Krycha - nasze maluchy są chyba w podobnym wieku? :wink:
Mój dziś skończył 10 mcy i u mnie też ani widu miesiączki. Ale w sumie się cieszę, bo chyba rzadko się zdarza, że od razu wracają normalne cykle, prawda?
Mam nadzieję, że im mniej będę karmić w momencie powrotu miesiączki tym większa szansa na szybki powrót normalnych cykli - myślicie, że to możliwe?
Annka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 14:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NB » 18 lutego 2009, o 12:48

Przebijam- 14 miesięcy
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krycha » 18 lutego 2009, o 13:15

o kurczę....
sek w tym że ja mam wrażenie że mam całymi tygodniami PMS....
jeszcze gdyby dało sie kochać, to bym się cieszyła że nie mam @, przez te 10 mcy objawow bardziej płodnych były powiedzmy ze 3-4 fale, ale tak tygodniami bez seksu choć by można.... to mnie doprowadza do pasji!
a moze ja mam jakieś zaburzenai hormonalne? mam wyraźny wąsik nad wargą i pojedyncze dłuższe włoski mi rosną na twarzy. nie widać - bom blondynka, ale taki nadmierne owłosienie może świadczyć o jakichś niedoborach hormonów kobiecych chyba.... czy to normalne przy karmieniu?
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez kukułka » 18 lutego 2009, o 13:29

podobno przy karmieniu wszytsko jest normalne. ja mialam @ w 10 mies po porodzie i co z tego, skoro po 5 cyklach mam plamienia notorycznie i non stop juz 1,5 mies. u gina wszytsko OK. mowi, ze to normalne i z emi przejdzie w ciagu 2-3 mies
rzy karmieniu wszytsko sie moze zdarzyc :wink:
a pewnie nie masz @ bo bardzo duzo karmisz. tez duzo karmilam, doiero o roczku mniej obywatel chcial
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Jagienka » 9 kwietnia 2009, o 23:27

u mnie też 10ty miesiąc leci :lol:
ale przyznam, że dobrze mi z tym :lol:
Nauczyłam się interpretować objawy inne niż pomiar temperatury, na którym wcześniej w największym stopniu opierałam swoje obserwacje i przyznam, że całkiem to wygodne :D i nie czuję się już niepewnie (jak to miało miejsce w pierwszych miesiącach po porodzie).

a przy pierwszej wizycie po porodzie, dowiedziałam się od Ginekologa, ze jedna z Jego pacjentek nie miała miesiączki przez 17 miesięcy po porodzie :D
Jagienka
Przygodny gość
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 września 2007, o 22:54

Postprzez Maria A » 24 maja 2009, o 12:54

Ja chyba przebije wszystkie panie :D nie miałam miesiączki ponad 1,5 roku dopiero jak dostałam leki na wstrzymanie laktacji to dostałam i to długiej prawie 2 tyg i bolesnej jak cholera :?
Maria A
Przygodny gość
 
Posty: 59
Dołączył(a): 21 marca 2009, o 13:30

Postprzez Krycha » 24 maja 2009, o 21:19

a po co brałaś te leki - chciałaś przestać karmić czydostać @?
Rok i 2 tygodnie i nadal nic.
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez Maria A » 25 maja 2009, o 11:17

Już chciałam ostawić małą :D dostałam Bromergon http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=393 zatrzymało laktacje i za 3 tyg dostałam @. Musiałam małą ostawić bo '' cyckała'' mnie dla zabawy a nie jedzenia i tak mi lekarz zalecił. Jestem zadowolona nie bolą mnie piersi :D i chudnę pomału :D .
Maria A
Przygodny gość
 
Posty: 59
Dołączył(a): 21 marca 2009, o 13:30

Postprzez oreada » 25 maja 2009, o 12:34

Krycha, nieźle. :) Ale ty chyba nadal dużo karmisz, nie? Ja dostałam okres w czasie, kiedy solidnie ograniczyłam karmienie, do kilku razów na dobę i w czasie, kiedy mały łaskawie raczył jeść raz, góra dwa w nocy.


Mario A, czy to znaczy, że odstawiałaś małą z dnia na dzień?? Jeśli robi się to stopniowo, to też można uniknąć bólu piersi bez konieczności szprycowania się chemią, no chyba, że musiałaś "ze względów medycznych", jak piszą w tym linku?
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez kami79 » 25 maja 2009, o 13:32

mnie tez interesuje czemu siegnelas po Bromergon. bo nie jest to jakis tam lek "przypadkowy",zwykle podaje sie go w sytacjach problemowych. kolezanka brala go w problemach z prolaktyna, ktore sprawily ze przez kilka lat miala mlekow piersiach mimo odstawienia dawno temu coreczki od piersi. spowodowaly tez problemy z zajsciem w ciaze. branie Bromergonu niby regulowalo sytuacje ale tez powodowaly u niej okropne samopoczucie. nudnosci, bole i zawroty glowy, sennosc.
ale mam tez kolezanke ktora brala Bromergon aby zanikl jej pokarm zeby szybciej odstawic dziecko od piersi. zadnych wskazan medycznych nie miala- jedynie swoje osobiste, ze miala wtedy mnostwo problemow zyciowych a odstawienie dziecka od piersi normalnych trybem byloby kolejna stresujaca sytuacja. pokarm oczywiscie zniknal blyskawicznie
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez Maria A » 25 maja 2009, o 16:10

I chciałam odstawić i musiałam :? miałam bardzo podwyższoną prolaktynę i zaczęły mi włoski wyskakiwać w miejscach gdzie nie chce np piersi :? . Testosteron miałam niski więc to spowodowało porost :? . Teraz pomału znikają i tak miałam szczęście że w porę to zauważyłam bo bym obrosła jak dzik :? Z objawów to miałam dużą senność i tyle :wink: ale przeszło :wink:
Maria A
Przygodny gość
 
Posty: 59
Dołączył(a): 21 marca 2009, o 13:30

Postprzez Krycha » 26 maja 2009, o 08:36

tak, oreado, karmię mnóstwo, głównie nocą (bo w dzień potrafię już oddać małe na 8-10h niani i nie je on wtedy mleka ani ja nie odciągam bo nie mam czasu!). nocą wiecej karmię niż spię :evil:
nie mogę jednak odstawić uznając że ssie tylko z potrzeby bliskości czy zabawy, jak Maria A, bo mój nie zjada zbyt dużo w dzień - jesli to bardziej flipsy, deserki owocowe, nie je żadnych kaszek ani kleików.
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez Krycha » 29 grudnia 2009, o 00:44

Mój rekord: 1 rok 7 mcy i 18 dni po porodzie. (bez odstawiania)
Okres niepłodności poowulacyjnej 1 wieczór. Suuuuper :twisted:
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez biedronka » 4 stycznia 2010, o 13:49

U mnie po córce 14 miesięcy bez miesiączki (cały czas karmiona), a teraz już rok jak będzie miał syn (też karmiony piersią). Syn, jak i siostra, miłośnik ssania gółwinie w nocy, a i przy karmieniu moja waga bardzo spada.
biedronka
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): 8 lipca 2004, o 20:18

Postprzez misiacz » 6 kwietnia 2010, o 01:00

No to ja rekordu nie przebiję - u mnie 14,5 mca bez @. Od skończenia przez Córcię 8 mca miałam przerwę w karmieniu ok. 7-9 godzinną, po roczku przerwa wynosi ok. 12 godzin. Ciągle jeszcze karmię - rano, wieczorem, w drugiej połowie nocy.
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron