Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:22 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

powrót @ a waga mamy

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

powrót @ a waga mamy

Postprzez Krycha » 2 lutego 2009, o 13:33

Czy któreś mają doświadczenie z późnym powrotem @ po porodzie ze względu na znaczne schudnięcie po porodzie (karmienie, dieta eliminacyjna)?
Bo tak się zastnawiam: jako nastolatka odchudzałam się i przy tej wadze jaką mam teraz ustały mi miesiączki na pół roku - póki nie utyłam spowrotem (jojo). Teraz ważę jak na mnie relatywnei mało - mały tak mnie wyssał że po raz pierwszy od wieku 17 lat ważę znów tylko tyle - więc może to waga przeszkadza w powrocie cykli?
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez artura » 2 lutego 2009, o 13:48

niekoniecznie musi to być ze względu na spadek masy ciała, moja koleżanka karmiąc piersią nie schudła mocno a pierwszą miesiączkę po porodzie miała ok. 13 miesięcy po urodzeniu dziecka..., powrót miesiączkoweania to jest podobno sprawa indywidualna, ale dedukuję, że zależy też od tego jaki jest udział mleka mamy w diecie dziecka, może bardziej doświadczone mamy jeszcze się wypowiedzą
artura
 

Postprzez AgaM » 2 lutego 2009, o 13:52

ja przy straszej scgudlam blyskawicznie i lecialam w dol dalej a miesiaczka przyszla wczesnie - 4-5 miesiac. Teraz znow schudlam w ciagu tygdonia po porodzie... i miesiaczka jescze szybciej po 8 tyg... A teraz waga mi wrocila sprzed 1 ciazy :) i jest ok. Miesiaczka juz regularna :) to chyba jednak kwestia indywidulana...
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez fiamma75 » 2 lutego 2009, o 14:19

Przy relatywnie czestych karmieniach (ok. 9 na dobę) i wadze -10kg sprzed tej przed ciążą dostałam @ 5,5 mies. po porodzie, więc nie zależy to ani od wagi ani od częstości karmienia, tylko za każdym razem jest kwestią indywidualną.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Krycha » 2 lutego 2009, o 18:11

szkoda,
już myslalam ze poki jestem chuda jestem bezpieczna 8)
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez Maria A » 21 marca 2009, o 14:42

A ja mam inny problem w ciąży przytyłam 18 kg :x i nie mogę tego zwalić mimo iż jeszcze karmie małą piersią a karmienie podobno odchudza :?
Maria A
Przygodny gość
 
Posty: 59
Dołączył(a): 21 marca 2009, o 13:30


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron