Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 11:44 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

nieregularność @ po porodzie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

nieregularność @ po porodzie

Postprzez anna30 » 13 grudnia 2008, o 15:56

Jakie obserwacje byście poradziły? Synek urodzony 23 lipca. Karmienia brak (przez 2 miesiące laktatorem, raz dziennie do piersi, ale bez efektu początkowo - brak odruchu ssania, potem przez miesiąc parę razy dziennie przystawiany do piersi, laktator, dokarmiany). 10 października pierwsza po porodzie @. No to myślałam, że przynajmniej wiem, na czym stoję, a tu @się więcej nie pojawia. Mniej więcej w tym czasie pełne karmienie rozpoczęte. Czy @ się przestała pojawiać bo zaczęłam karmić intensywnie?
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez Bright » 13 grudnia 2008, o 18:54

Karmisz, więc prolaktyna obniża płodność. Owulacje będą opóźnione albo zablokowane. Jeśli miałaś już pierwszą prawdziwą miesiączkę (poprzedzoną conajmniej 4-dniową fazłą wyższych temperatur), to Ci współczuję, bo to znaczy, że reguły szczytu nie możesz stosować, a więc musisz czekać na III fazę. Przerwy w karmieniu w nocy mogą pomóc powrócić cyklom, ale pewności nie ma.
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21

Postprzez anna30 » 17 grudnia 2008, o 15:39

Nie wiem czy była faza temp. wyższych, bo nie mierzyłam. Spadła laktacja, to i z czasem przyszła miesiączka. Teraz karmię bez przerwy i widocznie przyblokowało owulację. No, faktycznie głupia sytuacja...
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez anna30 » 20 kwietnia 2009, o 21:24

No i wszystko wróciło do normy, jest regularna miesiączka, ale myśmy postanowili dać sobie spokój z obserwacjami i przyjąć kolejne dziecko :) Zobaczymy, jak to będzie ponieważ karmię b. intensywnie - synek mimo, że ma prawie 9 miesięcy jest wyłącznie karmiony piersią.
No i po takiej decyzji, poczuliśmy się w pewien sposób wolni od obliczeń, wykresów itp. :)
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron