Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 21:36 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy mozliwa już owulacja?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

czy mozliwa już owulacja?

Postprzez jbasko » 8 listopada 2008, o 21:24

witajcie
jestem 2 m-ce i 3 tyg. po porodzie, karmię wyłacznie piersia w odstępach 2-3 godzin(równiez w nocy), smoczek stosuję ale przewaznie do usypiania i czasem do uspakajania. Tydzień temu w sobotę rano znalazłam dość duzo śluzu nitkowego, idealnego, płodnego, wieczór wcześniej był seks. Zastanawiam sie teraz czy to mogła być juz płodność, zaskoczyło mnie to bardzo bo ksiazki o npr mówią że pierwsze 3 miesiące są przy wyłącznym karmieniu piersia są bezpieczne, a wtedy było 2,5 m-ca od porodu. Ten śluz w mniejszej ilości widziałam jeszcze jakoś po południu wtedy w sobotę, potem już nic, żadnego sluzu. Jak myślicie, bo trochę się obawiam, nie chciałabym raczej teraz kolejnej ciaży. Po pierwszej ciąży dostałam miesiaczkę karmiąc tak samo po 9 m-cach od porodu.
jbasko
Przygodny gość
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 marca 2005, o 13:36

Postprzez karolix2 » 9 listopada 2008, o 21:09

Zasady LAMu mówią o tym że jeżeli stosujesz smoczek to ich nie spełniasz i wszystko jest możliwe.

U mnie po współżyciu też zawsze kolejnego dnia pojawiał się śluz o cechach płodnego i wiem że nie było to nasienie bo umiem to rozróżnić, ale do poczęcia nie doszło. Myślę że możesz być spokojna na razie.
karolix2
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 grudnia 2007, o 12:51
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez Bright » 10 listopada 2008, o 19:06

Proponuję poczytać na stronie INERu o okresie poporodowym. U nich LAM trwa 12 tygodni i można używać smoczka, o ile to nie spowoduje spadku sumarycznego czasu ssania poniżej 100 minut na dobę. Jednak INER zaleca też wcześniej zacząć normalne obserwacje, żeby wyłapać ewentualny wcześniejszy powrót płodności.

http://www.iner.pl/?x=1&s=7
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21

Postprzez jbasko » 15 listopada 2008, o 15:29

dziś, 15 dni po stosunku zrobiłam test, wyszedł negatywny na szczescie(w tym przypadku)
jbasko
Przygodny gość
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 marca 2005, o 13:36


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron