Teraz jest 8 maja 2024, o 05:32 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Trudności w ustaleniu płodności

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Re: Trudności w ustaleniu płodności

Postprzez mfiel » 19 sierpnia 2004, o 12:12

Dagmara napisał(a):Byłoby pięknie, gdyby nie to, że:

1/ dostałam miesiączkę w 5 tyg. po porodzie

krwawnienie było b. obfite i trwało 6 dni. Identyczne jak miesiączka. Byłam b. zdziwiona. Nie załamałam się jednak czytając, że to mógł byc wynik zmian hormonalnych. Po miesiączce powrócił niepłodny typ śluzu. Miałam nadizeję, że to jednorazowo.

2/ po około miesiącu dostałam plamienia - b. niewielkie, brażowe plamy, nawet nie nosiłam podpasek, tylko bielizna była lekko zabrudzona. / dodam, że stało się tak gdy wyjechałam z Warszawy nad morze - czy zmaina klimatu coś tu mogla namieszać?/ Trwało - o zgrozo - 6 dni. Nie wiem co to było, moje miesiączki wyglądają inaczej. Oczywiście w tym cyklu śluż się nie zmienił i jeśli nawet była to miesiączka, to cykl byl bezowulacyjny. PO tym plamieniu znów śluz niepłodny.



ad. 1) wg. literatury prawdziwa, miesiączka powinna być poprzedzona wzrostem temperatury, w innym przypadku może to być śródkrwawienie.
Zresztą 5 tyg. po porodzie to jeszcze połóg, więc wydaje mi się, że lekarz na kontroli standardowo 6 tyg. po porodzie powinien Ci na ten temat coś powiedzieć i przede wszystkim sprawdzić, czy nie ma nie daj Boże :!: jakiś innych przyczyn krwawienia.

ad. 2) plamienie - mogą to być także upławy świadczące o jakieś infekcji, czy nie zauważyłaś jeszcze czegoś niepokojącego?

Generalnie uważam, że w takiej sytuacji jak twoja może jednak warto odwiedzić lekarza.

Pozdrowionka
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron