Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Proszę, niech mnie ktoś oświeci...

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Proszę, niech mnie ktoś oświeci...

Postprzez macda » 6 września 2008, o 21:56

Dziś jest 6 tygodni i 6 dni po porodzie.
Do 5 tygodnia miałam te poporodowe sprawy, więc obserwacja PMN była raczej niemożliwa. W 6 tyg i teraz obserwuje taki lekko żółty śluz w małych ilościach. Karmię pełnie. Chociaż teraz zaczęłam się zastanawiać czy tak jest, bo moja mała bardzo szybko się najada. W 3 minuty potrafi ściągnąc z piersi maksimum. A że pół dnia międli sutka (robię dziecku za smoczek) to nie wiem czy mi to 100 minut wychodzi. Może tak, może nie...To 100 minut jest absolutnie konieczne?
No i dziś, po dłuuuugim spacerze, zobaczyłam na wkładce lekką plamę krwi. Taka różowawą.
No i teraz pojęcia nie mam - mierzyć, nie mierzyć, szyjki zbadac przecież jeszcze nie mogę, aaaaa...pomocy...
macda
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 września 2008, o 21:46

Postprzez NB » 8 września 2008, o 10:30

Temperaturę mierzyć, śluz obserwować , szyjkę zacząć badać a wszystko zapisywać. Proszę poczytać o regule szczytu.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez macda » 8 września 2008, o 12:23

Dziekuje.
Regule szczytu znam, szyjki badac nie moge, bo nie minelo 8 tyg, minut karmienia wychodzi ponad 100 wiec do 12 tyg powinnam być nieplodna, nieprawdaz?

Tylko skad te plamienia przez 2 dni?
macda
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 września 2008, o 21:46

Postprzez NB » 8 września 2008, o 13:24

Plamienie należy traktować jako jeden z sygnałów płodności.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Paulinka » 9 września 2008, o 20:53

a nie jest to jeszcze pozostalosc po porodzie skoro dopiero niecale 7 tyg? u mnie to dlugo trwało zanim sie skonczylo poporodowe plamienie.
Paulinka
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 11 maja 2006, o 13:35

Postprzez NB » 10 września 2008, o 12:53

Dziękuję za zwrócenie uwagi. LAM uwzględnia krwawienia do 8 tygodnia po porodzie. Czyli krwawienia w ciągu tych 8 tygodni zaliczają się do połogowych. Po tym czasie plamienia i krwawienia związane są z powrotem płodności.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron