Teraz jest 11 maja 2024, o 08:41 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

nie ma sluzu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

nie ma sluzu

Postprzez kakoz » 7 sierpnia 2004, o 17:55

Jak bez tego objawu moge mowic o skutecznosci NPR? Odkad karmie piersia jestem notorycznie "sucha". Okres podny wyznaczam z duzym okladem na podstawie temperatury, ktora ostatnio czesto skacze... Badanie szyjki kompletnie mi nie wychodzi :oops: Czuje sie jakbym grala w rosyjska ruletke :roll:
kakoz
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 31 maja 2004, o 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez admin » 19 sierpnia 2004, o 15:32

Któr to miesiąc po porodzie? Czy powróciło jużkrwawienie? Czy dziecko jest karmione wyłącznie piersią?
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez kakoz » 19 sierpnia 2004, o 17:26

Dziecko ma poltora roku i naturalnie je normalne posilki, miesiaczke mam juz prawie od roku co ok. 40 dni. Czy ta suchosc kiedys minie?
kakoz
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 31 maja 2004, o 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 23 sierpnia 2004, o 02:24

a co z temperaturą i badaniem wewnętrznym śluzu? Warto nauczyć się szyjki. Ja po porodzie bazowałam jedynie na śluzie i szyjce bo temperatury czasem nie mogłam zmierzyć. A czy już była w ogóle owulacja?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tdmochowski » 24 sierpnia 2004, o 02:30

Za mało danych by w pełni poprawnie odpowiedzieć lub pomóc. Można się domyślić, że karmienie piersią u póltorarocznego dziecka jest dodatkiem, ale z "punktu widzenia" układu hormonalnego może być dodatkiem istotnie naruszającym działanie tego układu. Utrzymujący się podwyższony poziom Prolaktyny może być odpowiedzialny za brak owulacji lub jej zaburzenia i w efekcie niejasne cykle. (bez wyraźnych objawów, ze skaczącą temperaturą itp). Proponuję jednak przyjąc dość prostą zasadę. Uznać stan "sucho" za niepłodność. (Wg zasad obserwacji płodności po porodzie i w trakcie laktacji w met. tzw . angielskiej podstawą jest wyznaczenie tzw. modelu niepłodności. POlega to na obserwacji objawów śluzu i/lub szyjki przez 10 dni bez współżycia w okresie jak najbliższynm porodowi po zakończeniu odchodów połogowych. Przy pełnym karmieniu piersią ten czas można uznać za niepłodny, obserwacje więc z tego okresu będą modelem niepłodności do którego będzię się odnosiło wszelkie dalsze obserwacje. Zakładając z treści postu, że stan "sucho" trwa od połogu można go uznać za stan niepłodności; tyle gwoli wyjaśnienia). Dalej: dopóki jest sucho trwa niepłodność. Jakakolwiek zmiana od sucho musi być uznana za płodność. Płodność trwa tak długo jak obserwacja inna niż "sucho" + 3 dni powrotu do obserwacji "sucho". Skacząca i zmienna temperatura sugeruje, że nie powróciła jeszcze owulacja. To jeden ze sposobów, który pozwala bardzo skutecznie odłożyć poczęcie dziecka. Inny prostszy, ale mniej skuteczny to zasada dwóch dni suchych: brzmi ona następująco: Jeśli dwa kolejne dni poprzedzające dzień planowanego współżycia i ten dzień mają cechę "sucho" możliwość poczęcia się dziecka jest znikoma. W razie wątpliwości służę salszymi wyjaśnieniami
tdmochowski
Przygodny gość
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 września 2003, o 21:56
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron