Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 18:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

nie wiem, jak to rozumieć...

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

nie wiem, jak to rozumieć...

Postprzez zielona » 2 września 2008, o 20:03

Jestem 9 i pół miesiąca po porodzie. Nadal karmię piersią. Miesiączka ostrzegawcza przyszła równo 8 miesięcy po porodzie. Była zupełnie normalna - taka jak dawniej. Próbowałam mierzyć temperaturę, ale córcia tak często budziła się w porze mierzenia (choć specjalnie ustaliłam taką porę, żeby móc spokojnie zmierzyć - nie wiem, jakiś radar chyba ma), że się w końcu zniechęciłam i zarzuciłam mierzenie. Zaobserwowałam niedawno szczyt śluzu (pierwszy od dziewięciu miesięcy), po którym wrócił dość szybko śluz wysoce płodny. Po trzech dniach śluzu płodnego dostałam... no właśnie, co?
W pierwszej chwili poczułam, ze chlusnęła ze mnie bardzo porządna @. Założyłam podpaskę, okazało się jednakpóźniej, że to tylko brunatna wydzielina (tak jak pod koniec @). No ale bolało jak zawsze przy @. Pomyślałam, że następnego dnia będzie bardziej obficie (zazwyczaj krwawienie drugiego dnia było obfitsze), a tu okazuje się, że jest tylko plamienie (jeszcze mniej niż wczoraj).
I jak mam to traktować? Jak początek cyklu? Krwawienie śródcykliczne, plamienie?

Proszę o radę, bo sama już zgłupiałam...
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez klara bemol » 2 września 2008, o 22:24

Ja taka sytuację potraktowałam jako powrót płodności i zaczęłam obserwacje.
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez zielona » 10 września 2008, o 12:52

No to już wszystko wiem. Faktycznie powrót płodności, tylko ciut wcześniej. Jestem w ciąży. I z powodu braku obserwacji pojęcia nie mam, który tydzień.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron