Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 15:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

krwawienie śródcykilczne? pomóżcie zinterpretować

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

krwawienie śródcykilczne? pomóżcie zinterpretować

Postprzez kasik.z » 30 sierpnia 2008, o 22:21

Witam, nie jestem pewna czy mój post jest we właściwym dziale, ale może ma znaczenie fakt,że moje pytanie dotyczy 15 cyklu po porodzie, 5 miesięcy po odstawieniu od piersi.
Pierwszy raz zdarzył mi syę tak dziwny cykl i nie jestem pewna o co tu chodzi :(
Poprzednie cykle były 27 dniowe ( nie licząc pierwszych po porodzie do 37 dni).
Ostatni cykl był troche zakłócony przez zatrucie pokarmowe, ale dało się wyznaczyć fazę nizszych i wyższych temp. po których nastąpił @
Aktualny cykl:
1-5dc @
6 dc 36,2przejrzysty ,rozciągliwy , szyjka opuszczona, miękka + śluz rozciagliwy
7 dc 36, 3 jw
8 dc 36, 2 śluz jw ,obfity, szyjka uniesiona, miękka, śluz przejrzysty, rozciągliwy
9 dc 36,2 jw
10dc 36,3 jw Bj
11dc jw 36,3 Bj
12dc 36,2 śluz przejrzysty, ale mniej obfoty, szyjka opuszczona, miękka, śluz przejrz.rozciągliwy
13 dc 36,3 nic nie obserwowałam, szyjka uniesiona, już mniej miękka, śluz jeszcze rozciągliwy
14 dc 36,3 nic nie obserwowałam, szyjka uniesiona, twarda, śluz nieprzejrzyst
15dc 36,3 jw
16 dc 36,2 krwawienie!
17 dc 36,2 krwawienie
18dc 36,1 krwawienie nadal, ale mniej obfite

Zaskoczył mnie 6 dzień cyklu z wyraźnym przejrzystym i bardzo rozciągliwym śluzem do 7cm (zazwyczaj taki śluz pojawiał się stopniowo i parę dni później).Ale to krwawienie to juz szok! Wygląda zupełnie jak @ tyle,że nie mam takich silnych bóli i chyba mniej obfite...
Co o tym sądzicie ? Mam to potraktowac jako krwawienie śródcykliczne? pierwszy raz coś takiego mi się przydarzyło...czy to oznacza,że ostatni dzień tego krwawienia traktuje jako dzień szczytu i czekam na temp wyższe?
Pomóżcie, bo nie wiem jak sobie z tym poradzić...
z góry b.dziękuję za pomoc
kasik.z
Przygodny gość
 
Posty: 33
Dołączył(a): 9 września 2007, o 19:57
Lokalizacja: Poznań

Postprzez beatka19 » 31 sierpnia 2008, o 21:56

To wygląda na krwanienie śródcykliczne, bo nie możemy zaobserwować skoku temperatury. Wg Rotzera jeśli po tym krwawieniu śródcyklicznym nie wystąpi śluz w żadnej formie, nalezy ostatni dzień tego krwawienia traktować jako dzień szczytu, czyli tak jak myślałaś.
Powodzenia
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kasik.z » 31 sierpnia 2008, o 22:28

Dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam
kasik.z
Przygodny gość
 
Posty: 33
Dołączył(a): 9 września 2007, o 19:57
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Matikru » 1 października 2008, o 11:39

Kasik.z jak długo trwał u Ciebie ten cykł, bo ja teraz mam bardzo podobnie, tylko cykl się wydłuża. Chociaż to 6 cykl po odstawieniu od piersi, i dł.38 chyba może być.
Matikru
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 października 2008, o 10:18
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez kasik.z » 2 października 2008, o 13:25

Cały cykl, łacznie z tym krwawieniem śródcyklicznym trwał 47 dni, nigdy tak wcześniej nie miałam...ale doczekałam się na drugi dzień szczytu, skok temp. i udało się wyznaczyc III fazę, a potem był normalny @ z typowymi dla mnie silnymi bólami.
Chyba po odstwaieni8u od piersi tak może byc, u mnie pewnie znaczenie miały jeszcze dodatkowo silne strey...
Pozdrawiam
kasik.z
Przygodny gość
 
Posty: 33
Dołączył(a): 9 września 2007, o 19:57
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Matikru » 2 października 2008, o 22:05

U mnie dokładnie, zaraz po plamieniu wzrosła temp., teraz mam na poziomie 36,4-36,5. W trakcie tego cyklu odstawiam systematycznie młodszą córeczkę od piersi. Mogę jeszcze spytać, czy byłaś po tym cyklu u lekarza?, i czy kolejne były już normalne? Pozdrawiam
Matikru
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 października 2008, o 10:18
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez kasik.z » 6 października 2008, o 14:31

Jeśli jesteś w trakcie odstawiania od piersi to może mieć to wpływ na przebieg cyklu i temp.Jeśli po takim krwawieniu wystąpił wzrost temp. to ostatni dzień tego krwawienia śródcyklicznego nalezy potraktowac jako dzień szczytu.
Ja nie miałam bezpośrednio po krwawieniu skoku, ale po praru dniach zaczął się śluz płodny i szyjka zaczęła się unosic i mieknac ,wyznaczyłam dzień szczytu, po którym nastapił dopiero skok temp. Nie byłam jeszcze u lekarza, ale mam nadzieję, ze kolejny cykl( aktualny ) będzie już normalnej długości, bez takich niespodzianek..
Pozdrawiam
kasik.z
Przygodny gość
 
Posty: 33
Dołączył(a): 9 września 2007, o 19:57
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron