Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 20:44 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jak rozpoznać śluz?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

jak rozpoznać śluz?

Postprzez sylwik81 » 6 sierpnia 2008, o 20:50

Mam pytanko, może wydać się ono z lekka dziwne ale od jakiegoś czasu mnie dręczy.
Wydawałaby się prosta obserwacja śluzu, ale jak go odróżnić od innych wydzielin np. upławów do których ja niestety mam tendencje, a może to ciągle jest śluz.
Czy któraś może mi odpowiedzieć na to pytanie?

Dzięki bardzo.

Pozdrawiam.
sylwik81
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 listopada 2006, o 12:24
Lokalizacja: Łódź

Postprzez NB » 7 sierpnia 2008, o 08:05

To jest trochę tak jak z językiem - jest wilgotny ale nie ma na nim śluzu. Najpierw warto wyleczyć ew. infekcje, oduczyć się codziennego noszenia wkładek higienicznych i zacząć zapisywać obserwacje.

W pierwszej fazie cyklu jakikolwiek śluz pojawiający się po miesiączce (lepki i biały również) rozpoczynają fazę II płodności. Potem pojawia się uczucie mokrości lub śluz rozciągliwy, przejrzysty, śliski co wyraźnie widać na papierze toaletowym. Przy przejściu z fazy II do fazy III śluz pogarsza się i zmienia zazwyczaj na gorszej jakości (lepki, biały).

Wszystkie podejrzenia o infekcję należy wpisywać na kartę. Po zapisaniu paru cykli możemy wywnioskować czy to "ten" śluz czy jakaś infekcja.
Niektóre kobiety naturalną wydzielinę z dróg rodnych nazywają upławami co jest błędne. Upławy zwracają na siebie uwagę dziwnym, czasem nieprzyjemnym zapachem (np. rzęsistkowica), obecnością białych grudek (grzybica), czy też swędzeniem w okolicy narządów płciowych. Używanie na co dzień wkładek higienicznych powoduje zwiększenie ilości wydzieliny i
często podrażnienie sromu.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Siencja » 4 września 2008, o 19:59

A co w sytuacji kiedy od czasu porodu (4 miesiące) mam ciągłe uczucie mokrości. Ba, żeby to było tylko uczucie :)) Śluz płodny rozpoznałam tylko po tym, że mokrość zaczęła się rozciągać, a teraz bo 10 dniach bólu podbrzusza i rozciągliwego idealnego śluzu owulacyjnego, po skoku temperatury do poziomu wyższego (z dniem dzisiejszym to są 2 dni podwyższonej temp) śluz jest nadal rozciągliwy ale mętny. Czy jeśli będzie się nadal utrzymywał taki śluz, to nadal trwa faza płodna? Kiedy można będzie uznać, że się ona skończyła?
Siencja
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 września 2008, o 10:41
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron