Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 19:33 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

zagubieni po porodzie :(

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez Krycha » 20 czerwca 2008, o 09:59

mi sie wydaje, ze nie mozesz zakladac, ze ten bol to owu a krwawienie, i to krotkie to okres. mierz temperature, moze wzrosnie, a moze nie, moze bedzie kolejne krwawienie,
koniecznie zacznij obserwacje, kilka osob z watkow ponizej jest w takiej syt. co Ty, wiec głowa do góry!
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez karolix2 » 20 czerwca 2008, o 11:14

Powiem Ci że u mnie było podobnie z krwawieniem.Z reguły miałam 5 cio dniowe a pierwsze krwawienie po porodzie było 3 dniowe ale nie było poprzedzone skokiem temperatury więc to nie miesiączka. Zapowiedziało ono powrót normalnych cykli. Po krwawieniu mierzyłam temperaturę i dość długo trwała II faza - skok ok 23-25dc,a przed porodem ok 15dc. Faza lutealna na początku krótka, ale z każdym cyklem coraz dłuższa. Objawy śluzu były takie jak przed porodem.

Bardzo pomocne dla mnie w obserwacjach po porodzie jest badanie szyjki macicy- poczytaj coś o tym bo może też Ci się przydać.

Życzę żeby to krwawienie było powrotem do w miarę regularnych cykli bo bardzo to ułatwia obserwacje po porodzie. :)
karolix2
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 grudnia 2007, o 12:51
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez mamazo » 3 lipca 2008, o 17:23

A ja wtrącę swoje 3 grosze zawodowe, bo takie sprawy raczej nie umykaja mej uwadze!
Dziecko nie potrzebuje dopajania herbatką! WHO i Amerykańska Akademia Pediatryczna rekomenduja karmienie niemowląt WYŁĄCZNIE mlekiem mamy do ukończenia 6 miesiąca.
Zapraszam też na stronę www.laktacja.pl
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 15 lipca 2008, o 09:09

Potwierdzam to co wyżej napisała Mamazo.

Proszę mierzyć temperaturę i w miarę możliwości obserwować śluz i szyjkę.
Opisywane plamienie może być tzw. miesiączką ostrzegawczą dlatego należy liczyć się z powrotem płodności. Tym bardziej , że dziecko jest dopajane.
Chętnie pomożemy przy interpretacji zapisków.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron