Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 20:06 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Nieregularnie miesiączki po porodzie czy ciąża?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Nieregularnie miesiączki po porodzie czy ciąża?

Postprzez Maleńka » 6 kwietnia 2008, o 21:54

I ja poprosze o pomoc

Ja już świruję...
7 miesięcy temu urodziłam dziecko.Przez 6 miesięcy karmiłam piersią, ale nagle pokarmu zaczęło brakować i dostałam pierwszego okresu dokładnie 22 lutego.Po czym jeszcze przez jakiś czas około 2 tygodni dokarmiałam małą w nocy jedną piersią i drugą z samego rana.
Przed zajściem w ciążę okres miałam zawsze regularny....a dziś mamy 6 kwietnia i miesiączki brak :cry: .
Boję się zrobić test,ale jesli nadal nie będzie okresu nic innego mi nie pozostanie.
Z mężem zabezpieczamy się prezerwatywą, ale raz było tak, że kochaliśmy się dosłownie 2 minuty bez niej, a nastepnie koniec był już z gumką...Moje pierwsze ważne pytanie czy tuż po okresie mozna zajść w ciążę poprzez wydzielinę preejakulacyjną? Słyszałam,że szanse na ciążę są minimalne....Jednak serce mam na ramieni....
Od kilku dni zaobserwowałam taki delikatny śluz raczej przeźroczysty lekko białawy...nie mam go na bieliźnie, ale tylko po niektórym podtarciu :oops: ...od kilku dni pobolewa mnie podbrzusze :roll:
Nie wiem jak powinny wyglądać miesiączki po porodzie dlatego bardzo proszę o odpowiedź czy dzieje się tak, gdyż może i jest tak zwykle po porodzie, że okres się spóźnia czy jednak mogłam zajść w ciążę?

Hellpppp!!!
Maleńka
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 kwietnia 2008, o 20:20

Postprzez NB » 7 kwietnia 2008, o 11:50

Spokojnie. Po porodzie cykle mogą być wydłużone a faza lutealna krótka.
Jest to normalne, a wpływ na to ma prolaktyna - hormon odpowiadający za laktację. Nie odpowiem na pytanie, ponieważ nie wiem, czy krwawienie to było miesiączką czy tez krwawieniem okołoowulacyjnym.
Zachęcam do poznania zasad metody objawowo-termicznej http://rodzinna.pl/komplet-domowego-kur ... p-159.html
Żaden kawałek gumy nie wnosi spokoju w małżeństwo, tak jak to czyni życie zgodne z naturą. Pozdrawiam!
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Maleńka » 7 kwietnia 2008, o 17:36

Pięknie dziękuję za odpowiedź...zrobiłam test wyszedł negatywny :D

Chciałabym spróbować NPR ale strasznie się boje nieskuteczności.Sądzę, że żyłabym w ciągłym strachu, a do tego nie jestem osobą systematyczną a do tego leniwą :oops: :wink:
W dodatku przy takich nieregularnych miesiączkach jak się zapowiadają trudno byłoby mi interpretowac te wszystkie oznaki płodności i niepłodności tym bardziej, ze jestem osobą bardzo nerwową :?

Pozdrawiam
Maleńka
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 kwietnia 2008, o 20:20

Postprzez NB » 7 kwietnia 2008, o 17:51

Wiesz , to masz podobnie jak ja ;-) Jak pomyślę co by było gdybym jakieś pigułki miała łykać :-D
Zadaj sobie pytanie: co dalej? Całe życie bać się i denerwować czy to aby nie ciąża? Możecie razem skorzystać z kursu stacjonarnego, kontakt z inną parą, która żyje wg NPR jest bardzo cenny i pozwala na rozwianie różnych wątpliwości.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron