Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 18:14 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

nadżerka a cykle poporodowe

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

nadżerka a cykle poporodowe

Postprzez mama_karolka_i_krzysia » 20 lutego 2008, o 14:36

czy nadżerka może mieć wpływ na długość cykli poporodowych (już samych w sobie wydłużonych i dziwnych) ??

czy obraz śluzu może być zakłucony przez cały cykl?
mam taki non stop ( nieprzezroczysty ale ciągliwy)

jak wygląda cykl bezowulacyjny?
moja temp. stoi w miejscu już 40 dni ( skoku nie było)_ poprzedni cykl miał 44 dni. W 30 dc skok.

dziękuję za odpowiedzi
mama_karolka_i_krzysia
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 listopada 2007, o 16:21

Postprzez Tatuś » 20 lutego 2008, o 23:57

Piszę co wiem, a problem mi trochę znany, bo tez jestem po porodzie (ale mi cykle jeszcze nie wróciły :cry:) i też mam nadżerkę.
Mój gin powiedział mi ostatnio, że może ona zakłócać trochę obraz śluzu, bo nadżerka to przerost śluzówki tej części szyjki macicy, która jest odpowiedzialna za ten śluz, który my obserwujemy.
Powiedział też, że nadżerka (tzn. szyjka z nadżerką) może powodować czasem wydzielanie tak obfitego sluzu, że staje się to wskazaniem do usunięcia.
Poza tym twierdzi, że jeżeli nie ma onkologicznych podstaw, to nie ma potrzeby jej usuwać!

Co do wpływu nadżerki na długość cyklu, to nic nie wiem :(
Ale generalnie pierwsze cykle moga byc wydłużone jeśli się karmi piersią. Mój pierszy cykl po poprzednim porodzie miał 50 dni, następny chyba 37. Mam znajoma, która po pierwszej miesiaczce miała bardzo długą przerwę, bo z powodu ząbkowania dziecka zaczęła znów częściej go karmić dla uspokojenia. Może masz podobną sytuację???

Tatusiowa
Tatuś
Domownik
 
Posty: 302
Dołączył(a): 30 grudnia 2007, o 23:36


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron