Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 14:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

proszę o pomoc ... pierwsza miesiączka po porodzie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

proszę o pomoc ... pierwsza miesiączka po porodzie

Postprzez mama_karolka_i_krzysia » 4 grudnia 2007, o 16:32

prosze pomóżcie jak mam sobie poradzić ... Pierwszy syn ma 22 miesiące - pierwsza miesiączka po porodzie po 3 miesiącach - karmiłam mieszanie bo miałam za mało pokarmu i wycofałam się z karmioenia. Druga ciąza po 3 cyklu od porodu (wpadka) (dodam nieregularnym ok. 30 dni)
Drugiego synka karmiłam 6 miesięcy, nie było owu, miesiączka pojawiła się jak zakończyłam karmienie po 6,5 mies. owu była przed 2 tyg.
teraz jestem w 10 dniu pierwszej fazy .Czekam teraz na drugą? I powiem szczerze nie wiem jak mam to sobie wszystko zaplanować z tą samoobserwacją - mirzeniem tem, śluzu itp. !! Wstaję rano kilka razy do dzieci , w nocy tez. Nie mam doświadczenia co do NPR- a chciałabym ją stosować ! PROSZ E o rade. Jak się z tym uporać bo nie chcę już miec trzeciego dzidziusia,. przynajmiej nie teraz, bo nie dam rady fizycznie a mój mąż psychicznie. Dodam że mam niską temperaturę ciała 36,0 normalnie, umię rozpoznać śluz płodny. ale to za mało! chcę miec pewność.
mama_karolka_i_krzysia
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 listopada 2007, o 16:21

Postprzez Fruzia » 4 grudnia 2007, o 18:01

Witaj na forum.
Rozumiem, że do tej pory nie prowadziłaś obserwacji. Masz jakąś literaturę? Kurs za sobą? Jak nie, to zajrzyj może tu http://npr.pl//index.php/content/category/5/17/43/
To dobrze, że śluz umiesz odróżniać. Mierz też temperaturę, mimo że wstajesz w nocy, ale mierz po odpoczynku. Nie jest istotne, że jest w ogóle niska, ważne czy jest skok o 0,2 stopnia.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez mama_karolka_i_krzysia » 5 grudnia 2007, o 11:39

dziękuję za rade.. zapoznam się i zacznę mierzyć temp. Zazwyczaj wiem kiedy robi mi się ciepło ;) ale nie miarzyłam temp. bo twierdziłam za w ciążgu dnia to bez sensowne. Jak bede miała jakies dane to się odezwę. Pozdrawiam i dziękuję za otuchę .
mama_karolka_i_krzysia
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 listopada 2007, o 16:21

odp.

Postprzez mama_karolka_i_krzysia » 6 grudnia 2007, o 15:29

dziwnie że tak zareagowałyście na moją wypowiedz. ...reszte wycinam
Ostatnio edytowano 20 lutego 2008, o 14:32 przez mama_karolka_i_krzysia, łącznie edytowano 1 raz
mama_karolka_i_krzysia
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 listopada 2007, o 16:21

Re: odp.

Postprzez Fruzia » 6 grudnia 2007, o 17:41

mama_karolka_i_krzysia napisał(a):bo nie uwierzę że nie stosujecie żadnych zabezpieczeń:(

Z takim podejściem, to faktycznie będzie Ci tu ciężko, jak na wejście nam nie wierzysz.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez fiamma75 » 7 grudnia 2007, o 10:05

wycinam, bo moje pisanie jest tu bez sensu
Ostatnio edytowano 10 grudnia 2007, o 19:31 przez fiamma75, łącznie edytowano 1 raz
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Paulinka » 8 grudnia 2007, o 23:04

ja tego nie rozumiem
nie rozumiem tego ze jesli to jest forum dla katoliczek i katoliczki szukaja tu rady to dlaczego wypowiadaja sie osoby zachecajace do antykoncepcji ktora jest niezgodna z nauka Kosciola i ktorej skutkiem jest grzech ciezki
i jeszcze czynia to z taka pewnoscia siebie
przeciez czasem dzierwczyny moga nie wiedziec czuc sie nipewnie
wchodza na katolickie forum a tu takie rady :evil:
jest tu jakis moderator???
Paulinka
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 11 maja 2006, o 13:35

Postprzez NB » 10 grudnia 2007, o 15:43

Proszę się stosować do zasad regulaminu forum i nie obrażać nawzajem !
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kamienna » 10 grudnia 2007, o 15:49

Naginałam zasady dopiero jak wróciły cykle.

W okresie poporodowym, czyli kiedy - wiadomo - jest cięzko, trzymałam się zasad. Z raz czy dwa zdecydowaliśmy się na współżycie, mimo że wydawało mi się, że czas jest niepewny.

Stosowałam, jak Ty, regułę szczytu. Szyjki nie bralam pod uwagę, bo się jej dopiero uczyłam, no i robiła sobie co chciała. Mnie pomogła bardzo temperatura. No i taka wola Boża widocznie była... bo takie 100% pewności to chyba jednak nie miałam nigdy aż do powrotu cykli. Strach był owszem, bałam się, że nie podołam. Ale uważam, ze ten strach mnie nie zmógł. Nie żylismy też w celibacie. Najdłuższy okres wstrzemięźliwości to były 2 tygodnie (i tylko jeden raz).
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez fiamma75 » 10 grudnia 2007, o 16:11

j.w
Ostatnio edytowano 10 grudnia 2007, o 19:32 przez fiamma75, łącznie edytowano 1 raz
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez NB » 10 grudnia 2007, o 16:32

Przepraszam ale powycinałam z wątku wypowiedzi, nie mające nic wspólnego z tematem.

Mamo_Karolka_i_Krzysia.
Po pierwsze przepraszam za narażenie Ciebie na nieprzyjemności.
Po drugie czy masz jakiekolwiek zapiski sprzed drugiej ciąży, na przykład zapis cyklu z poczęciem?

Napisz proszę długość tych 3 cykli po pierwszym porodzie, rozumiem, że teraz cykliczność jeszcze nie wróciła?
Jeżeli masz zeskanowane cykle możesz je przesłać na biuro@lmm.pl
pozdrawiam
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mama_karolka_i_krzysia » 11 grudnia 2007, o 12:59

dziękuję za interwencję... odezwę się do kogoś prywatnie ale już chyba nie skorzystam z forum. Przykro mi... Zyczę wszystkim mamom Wesiołych Świąt w cieple domowego ogniska.
mama_karolka_i_krzysia
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 listopada 2007, o 16:21


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron