Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 13:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Śluz płodny w okresie karmienia piersią

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Śluz płodny w okresie karmienia piersią

Postprzez karolix2 » 3 grudnia 2007, o 13:05

Proszę o pomoc w związku z tym, że jestem po urodzeniu pierwszego dziecka i nie mam jeszcze doświadczenia w obserwacjach poporodowych. Cały czas karmię moją 8 tygodniową córeczkę piersią, maksymalna przerwa pomiędzy karmieniami to 5 godz w nocy, ale daję dziecku smoczek tylko do zasypiania. W ciągu dnia karmię ją co 2,5 godziny, w nocy jedna przerwa 5 godzin, a potem co 3 godziny. Od 4 tygodnia po porodzie obserwowałam śluz niepłodny ( biały, gęsty ), dopiero zauważyłam zmianę śluzu po współżyciu ( następnego dnia pojawia się śluz płodny i utrzymuje się przez 5-7 dni ). Taka sytuacja już pojawiła sie drugi raz i nie wiem czy jest to naturalne, czy mam się spodziewać szybkiego powrotu płodności. Dodam, że temperatura utrzymuje się na stałym poziomie 36,6 a szyjka jest półmiękka przez cały czas. Proszę o pomoc.
Dziękuję za odpowiedzi
karolix2
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 grudnia 2007, o 12:51
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez kukułka » 3 grudnia 2007, o 13:08

a jestes pewna, ze dzien po wspolzyciu to sluz, a nie pozostalosc nasienia?
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez karolix2 » 3 grudnia 2007, o 13:20

raczej tak, pojawia się następnego dnia po współżyciu wieczorem
karolix2
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 grudnia 2007, o 12:51
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez Bright » 4 grudnia 2007, o 14:22

Na dwoje babka wróżyła, więc obserwuj się pilnie. Niestety w LAM nie łapie się przynajmniej 2% kobiet, bo warunki się zmieniły... dawniej kobietom po porodzie trudniej było zajść w kolejną ciążę, bo ich organizm był bardziej wyczerpany (mniej przybierały na wadze, nie łykały witaminek przed i w ciąży, nie chuchały tak na siebie), więc potrzebowały więcej czasu na regenerację, w związku z tym pełnowartościowa owulacja przychodziła później.

Niestety takie historyjki 5-7 dni dobrego śluzu mogą się zdarzać przez wiele miesięcy zanim przyjdzie owulacja, ale jej nie przewidzimy, więc to trzeba traktować jak najbardziej jak czas płodny.

Do powrotu płodności stosuje się regułę szczytu.
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron