Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 07:49 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

NPR a karmienie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

NPR a karmienie

Postprzez anulap » 22 listopada 2007, o 17:56

Witajcie!
Piszę po raz pierwszy, choć już trochę czytałam wasze wypowiedzi, to jednak nie wszystko jest dla mnie jasne. Moja pani ginekolog odradzała mi npr po porodzie ale widzę, że są osoby które sobie radzą, a dla mnie zapoznanie się z tą metodą jest ważne.
Jak zabrać się do stosowania npr w czasie karmienia piersią jeśli do tej pory nie stosowałam tej metody? Przed zajściem w ciążę mierzyłam tylko temperaturę, by określić owulację (której chyba nie było) by móc zajść w upragnioną od lat ciążę. Po leczeniu i operacji nasze marzenia o dziecku ziściły się. Póżniej próbowałam obserwować śluz i karmiłam piersią jednak mało skuteczne było nasze planowanie dzięki czemu mamy obecnie już dwie śliczne córeczki. Teraz chciałabym planować bardziej skutecznie. Moja druga córeczka ma prawie pół roczku, cały czas jest wyłącznie na piersi, nie mam jeszcze miesiączki. Kluczowe pytanie to: jak przewidzieć pojawienie się owulacji po porodzie? zanim stanie się oczywiste że wystąpiła :)
anulap
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 listopada 2007, o 19:53

Postprzez NB » 23 listopada 2007, o 09:03

Witaj,
gratuluję córeczek- za kilka lat będą najlepszymi przyjaciółkami dla siebie :-)
Nauka NPR po porodzie, gdy w tej materii brak doświadczenia to trudne zadanie, ale nie niemożliwe.
Przede wszystkim należałoby zacząć od strony teoretycznej (np.w "Sztuce NPR" jest rozdział poświęcony samoobserwacji po porodzie) i praktycznej, a więc mierzenie temperatury codziennie o tej samej porze (z odchyleniem do 30 minut), obserwacja śluzu (także wewnętrzna) i ZAPISYWANIE tych obserwacji.
Pierwszą owulację po porodzie zwiastują zmiany w wykresie temperatury (stabilizuje się ) oraz zmiany w wydzielinie szyjkowej. Pojawia się wyraźnie więcej śluzu lepkiego a potem przechodzi on w typowy śluz płodny.
Wszystkich zasad tutaj nie jestem w stanie przekazać dlatego odsyłam do książki : http://rodzinna.pl/sztuka-naturalnego-p ... -p-30.html

Pomagamy w interpretacji zapisu cykli [mail: biuro(małpa)lmm.pl]
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez anulap » 23 listopada 2007, o 11:27

Bardzo dziękuję i pozdrawiam
anulap
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 listopada 2007, o 19:53


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron