Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:03 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Postprzez lajla » 28 marca 2007, o 19:45

Witajcie,

pomóżcie mi proszę zinterpretować poniższy wykres. To mój drugi normalny cykl po porodzie (nie licząc pierwszej @ w siódmym tyg. po porodzie, po której nastąpiła półroczna przerwa).

1. - 6. @ -> pomiarów brak
7. - zaspałam i nie zmierzyłam tempki
8. 36,5 sucho
9. brak pomiaru, sucho, szyjka nisko
10. 36,5 sucho
11. brak pomiaru, sucho
12. 36,55 sucho, choć pojawiła się odrobina rozciągliwego śluzu, szyjka uniesiona
13. 36,45 sucho, choć pojawiła się odrobina rozciągliwego śluzu
14. 36,35 szyjka miękka, wysoko
15. 36,5 sucho
16. 36,5 mokro
17. 36,6 m, rozciągliwy, choć niewiele go było
18. 36,35 m, rozciągliwy, choć niewiele go było
19. 36,2 m
(w dniach 15 - 17 szyjka uniesiona, że aż niedosięgalna)
20. brak pomiaru, sucho, lepki śluz
21. 36,55 odrobina śluzu rozciągliwego, która pojawiła się po padaniu szyjki
22. 36,55 raz pojawiła się odrobina rozciągliwego śluzu
23. 36,7 lepki (temp. zmierzona 15 min po przebudzeniu)
24. 36,85 biały, lepki
25. 36,65 b, l, szyjka nisko, wg mnie zamknięta, choć dopiero uczę się ją obserwować
26. 36,8 b, l, szyjka nisko, zamknięta
27. (dziś) 36,75 pn, sucho

Ze względu na tę odrobinę śluzu, która pojawiła się 22. dnia, wtedy wyznaczyłam dzień szcytu śluzu.

Przedwzrostowa szóstka 22, 21, 19-16

Poziom niższy 36,6
Poziom wyższy 36,8

Czy za początek III fazy można uznać wieczór 26. dnia, mimo że tempki po dniu szczytu skaczą? Kippley'owie w swojej książce piszą, że jeśli tempki nie osiągają poziomu wyższego, to za początek III fazy można uznać wieczór 4. dnia tepmek, które są powyżej poziomu niższego. Chyba że coś pokręciłam, ale przed porodem raz byliśmy w takiej sytuacji i taka interpretacja wtedy nie doprowadziła do poczęcia.

Aha i jeszcze jedno kilka razy, np 12. dnia dwie godz przed pomiarem wzięłam córeczkę do łóżka (jej łóżeczko stoi tuż przy naszym), czy to mogło zakłócić tempkę, która tego dnia wyniosła 36,55? Albo 14. dnia godzinę przed pomiarem obudziła mnie córeczka, a ja bez wstawania podałam jej herbatkę i zasnęłysmy - temp. 36,35. 18. dnia też przespałam niecałe 3 godz a tempka wynosiła 36,45. Myślicie, że jestem w tej grupie osób, którym wstawanie w nocy nie zaburza tempek?

Pewnie moje pytania wydają Wam się głupie, ale ja juz zaczynam świrować. Prawie pół roku czekaliśmy na @, żby można było wyznaczyć II fazę i wreszcie się poprzytulać, a ja panikuję i boję się kolejnej ciąży, której na razie wolelibyśmy uniknąć.

Pozdrawiam.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kamienna » 28 marca 2007, o 20:51

Ja znam to:
"Na podstawie wykresu PTC ustala się koniec fazy płodności po odbytej owulacji. Faza ta kończy się 4 (5) dnia wieczorem niezakłóconej podwyższonej temperatury powyżej linii pokrywającej. W okresie poporodowym linię tę przeprowadza się także tylko nad 6 punktami fazy niższej temperatury. Końcem fazy płodności jest 4 dzień fazy wyższej temperatury wieczorem (wystarczy, by znajdowała się nad linią pokrywającą), jeśli 3-cia wskazywała wzrost o minimum 0,2°C. W przeciwnym wypadku czekamy do 5-go dnia. Reguła ta obowiązuje przez pierwsze 3 cykle (niezależnie od długości fazy lutealnej). Po tym okresie stosuje się normalne reguły metody wieloobjawowej."
Z tego wynika, że koniec II fazy możesz wyznaczyć na 26dc.

Wykres zinterpretowalabym dokladnie tak jak Ty.

Acha, jeśli chodzi o to, czym wstawanie zaburza Twoją temp, to już sama będziesz musiała stwierdzić. Najlepiej w jakimś bezpiecznym, malo stresującym dla Ciebie czasie - III fazie zrób kilka eksperymentów:)
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez klara bemol » 28 marca 2007, o 22:03

Ja też bym tak zinterpretowała.
Oj, jak ja Cię rozumiem.
Trzymajcie się cieplutko!
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez lajla » 29 marca 2007, o 07:49

Dzięki za odpowiedzi, bo naprawdę mnie uspokoiły.
Fajnie, że jesteście. :)
Pozdrawiam.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron