Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:42 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Laktator a karmienie ekologiczne

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Laktator a karmienie ekologiczne

Postprzez Anita_T » 3 marca 2007, o 13:48

Witam,
urodziłam córcię 10 lutego, jako że to być wcześniak przed prawie dwa tygodnie ściągałam regularnie pokarm laktatorem - rozumiem, że w takim przypadku nie ma u mnie zastosowania reguła 12 tygodni niepłodności w przypadku karmienia normalnego? I muszę jak najwcześniej zacząć prowadzić obserwacje?
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez mfiel » 5 marca 2007, o 13:20

Niestety raczej tak, choć jeżeli teraz karmisz tylko piersią, to płodność może wrócić nawet po roku, albo i później.
Po prostu musisz rozpocząć prowadzić obserwacje.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Anita_T » 24 marca 2007, o 20:38

Czy to możliwe, żeby w 7 tygodniu po porodzie dostać okres? Bo nie wiem co się dzieje, skończyło mi się krwawienie około 5 tygodnia, a tu od wczoraj mam plamienie, dzisiaj silniejsze, brunatna krew i troszkę skrzepów, obserwacji jeszcze nie zaczęłam prowadzić, zresztą mierzenie temperatury będzie ciężkie, bo córcia śpi bardzo nieregularnie.

Dodam, że teraz cały czas karmię piersią na żądanie i przerwy nie są dłuższe niż 3 godziny, ale wcześniej było to zakłócone.
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez lajla » 25 marca 2007, o 21:40

Tak, to jest możliwe. I chociaż nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, to mogę Ci z własnego doświadczenia powiedzieć, że ze mną było bardzo podobnie. Krwawienie poporodowe ustało ok 5. tygodnia, a w 7. tygodniu po porodzie dostałam @, mimo że karmiłam piersią co 3 godziny, z tym że nasza córeczka miała nawrót żółtaczki, ciągle spała i bardzo ciężko było ją dobudzić. Może też z tego powodu nie ssała tak intensywnie i dlatego tak szybko dostałam @. W każdym razie akurat tak się złożyło, że w trakcie @ wypadła mi wizyta kontrolna u mojego gina, który powiedział, że tak szybki powórt @ rzadko bo rzadko, ale jednak się zdarza u kobiet karmiących piersią. Mój gin skierował mnie nawet na usg oraz na beta-hcg, żeby upewnić się, że to miesiączka i że nie są to pozostałości komórek łożyska, czy jakoś tak. Wybaczcie, ale już nie pamiętam, co dokładnie mi powiedział, ale było to coś w tym stylu.

Dodam jeszcze, że wkrótce córeczce przeszła żółtaczka i zaczęła normalnie jeść, dzięki czemu kolejną @ (poprzedzoną plamieniem) dostałam dopiero, jak Mała miała 6,5 mies., czyli 2 tyg po powrocie do pracy.(Aha, i po pierwszej @ przetaliśmy przestrzegać zasad ekologicznego karmienia, żeby przyspieszyć powrót płodności). Ponadto choć pierwsza @ była taka jak te przed porodem, to ta druga, a konkretnie drugi dzień była wręcz krwotoczna, ale mój gin mi powiedział, że to się zdarza, tak samo jak to, że w pierwszej @ po prodzie mogą pojawić się skrzepy.


Tak więc Anito, wygląda na to, że z Tobą wszystko ok. Chociaż ja to panikarą jestem i gdyby nie to, że akurat w trakcie tej pierwszej @ wypadła mi wizyta u gina, to pewnie i tak sama bym się do niego zgłosiła, żeby się upewnić, że wszystko jest ok.

Może jeszcze w Twojej sprawie wypowie się tu ktoś bardziej kompetentny. :) A tymczasem pozdrawiam.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez monikar » 26 marca 2007, o 10:42

ja też tak miałam w 8 tyg. po porodzie miałam pierwsze krwawienie i następne już regularne pomimo karmienia wyłącznie piersią.
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Anita_T » 5 kwietnia 2007, o 10:03

A czy zawsze będzie bolało? Bo wczoraj pierwszy raz się odważyliśmy po porodzie i było strasznie, a to już prawie 9 tygodni minęło od porodu.
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez fiamma75 » 5 kwietnia 2007, o 10:52

jestem 9mcy po porodzie i jeszcze pobolewa, zwl. na początku i po wszystkim. Podobno jeszcze może tak potrwać
Pierwsze razy po porodzie też wspominam wyjątkowo boleśnie, zresztą z powodu bólu udało się nam dopiero za którymś podejściem :(
Czasami pomocna bywa zmiana pozycji na taką, w której blizna jest najmniej narażona na ucisk.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez mfiel » 5 kwietnia 2007, o 16:05

:evil: uroki nacinania krocza :evil:
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron