Teraz jest 8 maja 2024, o 21:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

płodność po porodzie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

płodność po porodzie

Postprzez ankasiarka » 11 lutego 2007, o 21:36

Witam,
potrzebuję porady jak rozpoznać wracającą po porodzie płodność. Do tej pory stosowałam npr i nigdy nie miałam problemów z rozpoznaniem okresów płodnych ślubu było wtedy dużo, temperatura podskakiwała, cykle były regularne, wszystko super. 2,5 mc temu urodziłam córeczkę i na razie wolałabym nie zajść drugi raz w ciążę, ale pojawiły się nast. problemy: cały czas utrzymuje się żółtawy śluz, jest go dosyć dużo i na dodatek jest rozciągliwy, chociaż inny niż wcześniej w okresie płodnym, ale ponieważ jest go sporo i jest jednak podobny, to nie wiem jak odróżnić go od tego który jest/będzie płodny? Mierzę temperaturę, jest dosyć niska i na razie żadnego wzrostu nie obserwuję, chcociaż jeżeli wzrost nastąpi to już bedzie pewnie za późno na inne obserwacje. Szyjki do tej pory nie obserwowałam, teraz zaczęłam, ale wydaje mi się, że po takich obserwacjach zaczynam trochę plamć więc myśle że to może jest niekorzystne dla mnie. Karmię wyłącznie piersią, chociaż nie wiem czy 100 min. dziennie bo córeczka szybko je.
proszę o jaką poradę zwłaszcza jeżeli chodzi o rozpoznawanie śluzu. Czy to prawda że można brać magnez na zmniejszenie ilości śluzu? I czy to nie ma negatywnego wpływu na karmienie?
pozdrawiam
ania
ankasiarka
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 lutego 2007, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sagitta » 12 lutego 2007, o 10:25

Magnez możesz brać spokojnie. O utrzymującym się sluzie pisałam w tym wątku: http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=2667. To, co napisałam to zalecenia Rotzera, może poczytasz jeszcze dokładnie podręcznik do metody, którą stosujesz?
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lucja » 12 lutego 2007, o 13:16

Przy karmieniu wyłącznie piersią dobrze jest prowadzić badanie szyjki. Jeśli są problemy - może warto pójść do ginekolog, by sprawdzić czy wszystko ok...
Czy odstępy między karmieniami są ok. 3-4 godz. w ciągu dnia, a nocą - ok.5-6h? Niektórzy nawet zalecają co 2 godz. w ciągu dnia.
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

cron