Teraz jest 8 maja 2024, o 18:15 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy te obserwacje na coś sie przydadzą???

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

czy te obserwacje na coś sie przydadzą???

Postprzez Dona » 30 stycznia 2007, o 12:12

zadałam to pytanie w watku mona.sko, ale moze jest tam mało "widoczne", dlatego założe oddzielny watek...


Własnie odstawiłam syna od piersi..po 20 miesiącach..

mam zaobserwowanych chyba 8, (obecnie trwa 9) cykli w trakcie karmienia..

Cykle w trakcie karmienia piersią były nieprzewidywalne.. raz był skok, innym razem nie było..

ogólnie jeden wielki bałagan.. a co sie z tym wiąze juz nie bede komentowac..

naszła mnie własnie taka mysl...

skoro te cykle sa naturalnie zaburzane przez karmienie piersia..
to czy te moje zapiski i obserwacje na cos mi sie teraz przydadzą??


Chodzi mi m. in. o długosc cykli..(np. te bez owu były długie, 40-51 dni), czy moge brac pod uwage do wyznaczania dł. 1 fazy z reguły 21/22, albo pierwszy dzien wzrostu temperatury.. potrzebny dochoćby do Doringa..

miałam kilka cykli, gdzie zauwazałam skok, była 3 faza.., ale było ich jeszcze za mało, aby móc zastosowac Doringa..

czy musze liczyc moje cykle i traktowac obserwacje tak jakby "od poczatku".. od czasu gdy odstawiłam syna od piersi.. czy tamte cykle z karmienia sa jak najbardziej dobre do wykorzystywania w moich "wyliczeniach", i w połaczeniu z tymi, które zaobserwuję w ciagu najblizszych kilku miesiecy.. będą mogły mi posłuzyc do skorzystania z Doringa??
Dona
Domownik
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sagitta » 30 stycznia 2007, o 13:49

Dona, Rotzer nic nie pisze, żeby to traktować jakoś inaczej. Ja robiłam wszystko normalnie, choć muszę przyznać, że Doring na tym ucierpiał (z 10 dni I fazy spadło mi do 7........).
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron