Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 11:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Dziwny śluz typu płodnego?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez Mysza » 7 marca 2007, o 23:58

mopek napisał(a):Hej, powiedzcie mi, jak mówicie np "to mój 2 cykl po porodzie" to czy to znaczy, że mieałyście miesiączkę ????

Tak.

Czy ona może wystąpić bez jajeczkowania ??? Bo zwariowałam :?

Może być np. cykl bezowulacyjny. Nawet chyba u dość dużej liczby kobiet pierwsze krwawienia po porodzie nie są poprzedzone owulacją.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fiamma75 » 8 marca 2007, o 10:19

Ja miałam @ poprzedzoną owulacją.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Mysza » 8 marca 2007, o 21:55

fiamma75 napisał(a):Ja miałam @ poprzedzoną owulacją.

Ja też :-)
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Komantarz do audycji w Radiu Maryja

Postprzez mopek » 18 marca 2007, o 22:24

Witam, ściagnęłam własnie audycję ze strony ww.npr.pl dotyczacą mitów i prawdy dotyczacych stosowania npr. I własnie w odniesieniu do naszych dyskusji chciałabym przytoczyc cytat pani doktor ginekolog :
"Moje pacjenki mówią, że właśnie te okresy bez współzycia, okresy płodności, w których małżonkowie nie planują poczęcia dziecka i nie podejmują współzycia przez te parę :lol: dni cyklu to okres który ich zbliża, bo występuje porozumienie na innych płaszczyznach. W tych okresach mają szansę aby okazywać sobie miłość, czułość, serdeczność w iny sposób. Oraz to czekanie wzmaga tęsknotę i budzi podziw i szacunek do męża i żony, a kiedy następuje okres niepłodny, przychodzi okres szczęscia. Nie znam małżeństwa, które by jego nie odnalazły".

Kolejna osoba, nie wiem już czy świecka czy nie mówi:
" są też okresy po porodzie, ale tu już nie będe mówił w szczegółach, ale wiem z własnego doświadczenia, że da się żyć szczęśliwie praktykując okesową wstrzemięźliwość.

A teraz mój komentarz.
:( " i nie podejmują współzycia przez kilka dni" - aha kilka pzez 50 jak nie więcej procent całego cyklu - naprawde mówmy otwarcie, że praktycznie to opierac się mozna na III fazie a to jest te >=50%
:( na jakich innych płaszczyznach wystepuje porozumienie i jak okazywac sobie czułość ????? Może ktoś mi pomoże jak można sobie pradzić przez 6 miesięcy wstrzemięźliwości po porodzie. Ja zauważyłam całkowicie odwrotną sytuację w naszym małżeństwie.
:( Oczywiście, że szczęście odnajdą,o ile wczesniej go nie stracą
:( I to czego baaaaardzo mi brakuje u nauczycieli npr - nie mówicie o tym co po porodzie tylko o zwykłych cyklach regularnych badź bardziej regularnych tak jakbyscie coś ukrywali. Może jednak jakieś prawdy kryją się, że po porodzie o npr'e morzemy zapomnieć - czystym, jak t mówią. Chociaż dla mnie npr to npr bez żadnych "wzmacniaczy" :evil: Oczywiście jestem za npr ale mówicie więcej na naukach w książkach i temu podobnych o okresiepoporodowym, bo nie każdy ma internet, w którym tylko forumowicze mogą pomóc.

DZIEKUJĘ ZA CIERPLIWOŚĆ I PROSZE O KOMENTARZE
mopek
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 27 września 2006, o 15:05

Poprzednia strona

Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron