Teraz jest 8 maja 2024, o 22:43 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

okres 6 tyg. po porodzie???

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

okres 6 tyg. po porodzie???

Postprzez Justyna » 17 maja 2004, o 16:53

Jestem troche zdziwiona, bo 4 i pol tygodnia po porodzie ustaly wszelkie wydzieliny, a teraz po 6 tygodniach znowu zaczelam krwawic. Karmie caly czas piersia i nie daje smoczka. Czy to mozliwe zeby to byl okres czy to jeszcze polog?
Dodam, ze po porodzie mialam infekcje w drogach rodnych (cuchnace odchody), zazywalam antybiotyk i czopki dopochwowe.

Justyna
Justyna
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 28 lipca 2003, o 16:41
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Iwonka » 21 maja 2004, o 08:30

To może, choć nie musi, być miesiączka. Moja siostra karmiła dziecko wyłącznie piersią, na żądanie, a pierwszą miesiączkę miała dokładnie 6 tygodni po porodzie. Stwierdził to lekarz, do którego przestraszona pobiegła, bojąc się, że to jakiś krwotok. Tak, że jest to możliwe, choć u Ciebie może to być coś innego. Jeśli nie karmisz piersią ekologicznie, to może warto poradzić się lekarza. :)
Iwonka
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2 kwietnia 2004, o 12:54

Postprzez Iwonka » 21 maja 2004, o 08:35

Do mojej poprzedniej wypowiedzi wkradł się błąd. Miało być:
Jeśli karmisz dziecko ...
Iwonka
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2 kwietnia 2004, o 12:54

Postprzez NB » 21 maja 2004, o 11:48

Ze względu na przebyta infekcje radze zgłosic sie natychmiast do lekarza, poniewaz jest prawdopodobienstwo, ze to krwawienie spowodowane jest niedokładnym oczyszczeniem sie macicy po porodzie. Moze to takze byc krwawienie spowodowane przemeczeniem, albo jest to rzeczywiście miesiaczka (niektóre kobiety tak mają). Radzę jednak konsultację lekarską.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Justyna » 21 maja 2004, o 14:24

Dzieki za odpowiedzi. Wyczytalam u Kippleyow, ze takie krwawienie po 6 tyg. moze nie byc miesiaczka tylko byc spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, a moze to byc miesiaczka wynikajaca z tego, ze zaraz po porodzie personel medyczny uniemozliwil karmienie piersia i przy dalszym karmieniu ekologicznym plodnosc moze byc zatrzymana i nastepna miesiaczka nie pojawic sie przez wiele miesiecy, ale moze tez juz wystepowac w miare regularnie.
U mnie tak bylo, zaraz po porodzie dziecko pieknie sie zassalo i jadlo ssalo bardzo dlugo, ale pozniej mialam straszne problemy z przystawianiem go do piersi (mam plaskie brodawki) i polozne zamiast mi pomoc, braly go dokarmiac. Dopiero w domu (na 4-ty dzien po porodzie) zaczelam karmic regularnie, dzieki pomocy siostry. Dziecko je czesto i dlugo, budzi sie na karmienia w nocy, wiec wszystkie warunki karmienia ekologicznego sa spelnione.
Troche jestem zawiedziona, bo mialam naciski ze strony rodziny zeby podawac dziecku smoczek i dzielnie walczylam, przyznam ze glownie ze wzgledu na npr, aby plodnosc nie wrocila jak najdluzej. No a teraz zaczelam obserwacje i zobacze co dalej.
Moze rzeczywiscie powinnam skonsultowac sie z lekarzem, zadzwonilam sie zarejestrowac i zapisano mnie dopiero na 6 lipca, wiec teraz nie wiem czy czekac czy probowac jakos inaczej.
Krwawienie bylo przez 5 dni, na 6ty dzien zolte uplawy i dzisiaj (7 dzien) plamienie.

Justyna
Justyna
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 28 lipca 2003, o 16:41
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez tdmochowski » 31 maja 2004, o 23:38

Zasady LAM, a więc laktacyjnego braku miesiączki, mówiąc inaczej: braku owulacji po porodzie przy karmieniu piersią są następujące: 1. Dziecko jest karmione wyłącznie piersią - tzn, że nie dostaje żadnych smoczków, herbatek ,dokarmiań itp. 2. Dziecko ma mniej niż 6 miesięcy. 3. Przerwy między karmieniami nie są dłuższe niż 5 godzin 4. Po 8 tyg po porodzie nie wystąpiło żadne krwawienie. Jeśli spełnione są wszystkie warunki prawdopodobieństwo poczęcia się dziecka (tu przepraszam za język) przy niezabezpieczonym współżyciu wynosi 0,3%. Wracając o opisanej sytuacji. Odnosząc ją do opisanych zasad metody LAM nic nie stoi na przszkodzie aby ją w dalszym ciągu zastosować pod warunkiem ,że codziennie będą spełnione wszystkie warunki. Złamanie choćby jednego i choćby jeden raz skutkuje 10 krotnym wzrostem prawdopodobieństwa poczęcia się dziecka. Proszę jednak zwrócić uwagę na to, że LAM w pełni funkcjonuje po 8 tyg po porodzie. Krwawienia przed upływem 8 tyg nie zaburzają reguł tej metody. Najwcześniejsze opisane poczęcie dziecka przy udokumentowanym karmieniu wg LAM opisano w 28 dniu po porodzie. Wielu więc interpretatorów i instruktorów NPR zaleca mimo spełnienia wymogów LAM prowadzenie obserwacji choćby śluzu szyjkowego lub szyjki macicy. Co do wykorzystywania karmienia jako środka NPR to myślę, że katmienie jest ważniejsze dla dziecka niż efekt hamujący owulację. Warto więc karmić nawet jeśli karmienie nie blokuje owulacji. Po tym wszystkim co napisałem sprawa krwawienia po porodzie w 6 tyg przestaje być problemem NPR i karmienia a raczej wymaga konsultacji lekarskiej co zresztą było już powiedziane. Nie da się rozstrzygnąć rodzaju tego krwawienia bez badania. W razie wątpliwości proszę o dalsze pytannia
tdmochowski
Przygodny gość
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 września 2003, o 21:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Justyna » 5 lipca 2004, o 13:47

Okazuje sie, ze to byl okres, bo teraz dostalam drugi - po 7 tygodniach przerwy, a kilka dni wczesniej mialam owulacje. Caly czas karmie tylko i wylacznie piersia i wszystkie warunki o ktorych napisal p. Dmochowski sa spelnione. No coz, moja mama mowi ze my to taka plodna rodzina :)

Justyna
Justyna
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 28 lipca 2003, o 16:41
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości