Teraz jest 8 maja 2024, o 16:55 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

karmie w nocy......

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

karmie w nocy......

Postprzez Kasia13 » 24 sierpnia 2006, o 13:26

....a staramy sie o druga dzidzie ( bez rezultatow) czy to ma wplyw na to, ze nie zachodze w ciaze? :( :( :( :? Dodam, ze moj synek za tydzien konczy roczek.
Kasia13
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 sierpnia 2006, o 04:11
Lokalizacja: USA

Postprzez Daria » 24 sierpnia 2006, o 13:38

Kochana, może mieć. Powiem o sobie ze dopóki karmilam piersią - nawet tylko okazjonalnie - nie mialam żadnych owulacji. Pierwsza pojawiala sie w obu przypadkach 2 tygodnie (circa) po calkowitym zaprzestaniu karmienia piersią. Są tacy co tak mają.
Daria
Przygodny gość
 
Posty: 68
Dołączył(a): 12 grudnia 2003, o 12:28

Postprzez NB » 25 sierpnia 2006, o 08:37

Oczywiście, że może mieć wpływ.
Mnie dopiero 3 miesiące po odstawieniu od piersi udało się począć kolejne dziecko.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mim_m » 26 sierpnia 2006, o 13:58

Ja się podepnę, bo sama jestem ciekawa. Też planujemy kolejne dziecko wkrótce, jeszcze karmię ale cykle mam w normie (choć z długą fazą przedowulacyjną). Teoretycznie nie powinno być problemu z zajściem w ciążę, prawda? Czy może się mylę?
mim_m
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 13 kwietnia 2004, o 14:28

Postprzez ewerner » 26 sierpnia 2006, o 16:57

Jesli masz cykle dwuazowe, owulacyjne, to teoretycznie nie powinno byc problemu z zajsciem w ciaze. :wink:
Mam znajomych, ktorzy zaszli w ciaze w 5 miesiecy po porodzie, mimo ciaglego karmienia Jasia tylko piersia. Wiec moze byc roznie.
POwodzenia :lol:
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mim_m » 31 sierpnia 2006, o 15:32

Póki co, to czyste teoretyzowanie, ale myślę, że problemem mogłaby być ewentualnie mała ilość śluzu typu płodnego... Od porodu obserwuję tylko niewielkie ilości i wyłącznie na szyjce macicy. Może wystarczy, może nie, zobaczymy... Jak nie wystarczy, trzeba będzie odstawić Młodego od baru mlecznego ;)
mim_m
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 13 kwietnia 2004, o 14:28

Postprzez Mariam » 7 września 2006, o 00:20

Ja miesiąc temu skończyłam karmic piersią i od razu widac różnicę ( w rozmiarze piersi :lol: ), ale nie tylko, mimo moich od zawsze długich cykli tym razem śluz pojawił się już w 15dc, poprzednio w 30dc, i jest go dużo więcej. Czekamy zatem, czy tym razem coś z tego wyniknie. :D
Mariam
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 sierpnia 2005, o 02:01
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez K-ulka » 12 września 2006, o 22:11

U mnie płodność wróciła, jak moja wtedy 11miesięczna Ania przestała ssać w nocy. Po tygodniu pojawił się śluz płodny no i ... jestem w ciąży :D . (to już 8. tydzień, licząc od miesiączki, której nie było :)
pozdrawiam
Ula (szczęśliwie zaciążona)
K-ulka
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 22 września 2004, o 00:40
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kasia13 » 13 września 2006, o 03:48

GRATULACJE :!: :!: :!: :D
To wspaniale, ze tak szybko zaciazylas, my z mezem staramy sie o drugie juz dobrych kilka miesiecy i nic :( ale temp. mieze dopiero od dwoch miesiecy sluz mialam plodny (przynajmniej tak mi sie wydaje, byl bialy rozciagliwy nie calkiem przezroc) teraz jestem po owu ale juz wiem, ze znowu nici, gdyz bylam u internisty tam mi pobrali krew, wykluczyli ciaze, za to dopatrzyli sie bakterii w brzuchu :( :( :( od jutra zaczynam przyjmowac lekarstwa przez dwa tygodnie (lekarz kazal sie wstrzymac z przytulaniem) i jest to dobry czas na odstawienie malucha ktory ma juz 12mc i tydzien. Trzymajcie za mnie kciuki i moze podpowiecie jak najlepiej to zrobic Pozdrawiam i jeszcze raz Gratuluje :D
Kasia13
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 sierpnia 2006, o 04:11
Lokalizacja: USA

Postprzez Mariam » 24 września 2006, o 00:20

Witam i pozdrawiam, dzisiaj zrobiłam test i zobaczyłam dwie kreseczki :D . Był to pierwszy cykl bez karmienia piersią, w poprzednim cyklu, gdy jeszcze karmiłam nie udało się :? , więc powodzenia w odstawianiu od cycusia i dużo zdrówka. :D
Mariam
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 sierpnia 2005, o 02:01
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez juka » 24 września 2006, o 10:04

a ja myślę, że jeżeli mamie malucha nie udaje się tak zaraz zajść w ciążę, to może jest w tym jakaś mądrość natury. może oraganizm nie jest jeszcze gotowy, może starsze dziecko potrzebuje bardziej intensywnego kontaktu...
życzę wam spełnienia waszych oczekiwań z całego serca, ale...może nie popędzajcie czasu? :D
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24

Postprzez Martelka » 2 października 2006, o 12:49

Dla zberajacych wszelkie informacje ja dostalam pierwszy okres jak Alek mial 9 miesiecy, wyraznie wtedy wiedzialam kiedy wystapila owulacja. Cycał jeszcze w nocy okazjonalnie, a dostawialm go definitywnie rowno jak skonczyl roczek. Od tamtego czasu cykle mialam regularne za wyjatkim tego obecnego. Nie wiem co z tego wyniknie :?
Jak tam kasiu starania i odstawianie?
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

Postprzez Kasia13 » 2 października 2006, o 13:51

Od tygodnia nie karmie :) udalo sie nie bylo lekko, ale przetrwalismy, tak wyszlo poniewaz przyjmuje antybiotyki i to mnie zmobilizowaly a maly potrzebuje teraz duzo czulosci i milosci :lol: :lol: :lol: to nie jest trudne :P :P .......na razie nie mozemy sie starac przez te proszki sa bardzo silne ale od nastepnego cyklu znowu wznawiamy nasza dzialalnosc hahah :lol:
Kasia13
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 sierpnia 2006, o 04:11
Lokalizacja: USA


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

cron