Teraz jest 8 maja 2024, o 11:54 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Problem z 2 fazą cyklu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Problem z 2 fazą cyklu

Postprzez Mariam » 18 sierpnia 2006, o 00:32

Witajcie, jestem 14 miesięcy po porodzie, karmienie piersią skończyłam 10 dni temu; pierwszą miesiączkę miałam 8 miesięcy po porodzie. Dzisiaj zaczął się szósty cykl. Długości dotychczasowych to: 19, 41, 34, 45, 39. Przed ciążą również miałam długie i nieregularne cykle, więc z tym nie mam problemu, martwią mnie natomiast długości drugiej fazy. Są to kolejno: 3, 7, 9, 9, 10. Temp. mierzyłam tylko w ostatnim cyklu, w poprzednich obserwowałam tylko śluz, i na jego podstawie wyznaczałam drugą fazę. W ostatnim cyklu mierzyłam temp. i skok był ewidentny, więc chyba była owulacja? Moje pytanie brzmi: czy już powinnam zacząc się martwic tymi krótkimi 2 fazami? Co można zrobic, żeby je wydłużyc?
Tuż przed ciążą 2 fazy skróciły mi się w ostatnich 2-3 cyklach do 12, ale zaszłam w ciąże w pierwszym cyklu staran. Teraz zaczęliśmy starania o kolejne dziecko i nic. Czy mam to wiązac z za krótką drugą fazą? A może karmienie piersią miało na to wpływ? Przez ostatnie 2 miesiące karmiłam tylko w nocy. Czy powinnam np: brac luteinę w 2 fazie? Chcieliśmy dalej starac się o dzieciątko, a nie będę miała dostępu do ginekologa prawdopodobnie aż do stycznia ( mieszkam w Irlandii).
Proszę o radę.
Mariam
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 sierpnia 2005, o 02:01
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez Mariam » 18 sierpnia 2006, o 22:58

Poczytałam poszperałam w serwisie lmm i trochę się pocieszyłam, postanowiłam zadbac o odpowiednią dietę, wygrzebałam magnez i Vit B6, do tego łykam folik i jestem dobrej myśli, bo przecież, karmienie zakończyłam dopiero co, a faza lutealna po mału, ale stopniowo się wydłuża, a zatem czekamy na następne jajeczkowanie i do dzieła! Szkoda tylko, że mam takie długie cykle. :?
Mariam
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 sierpnia 2005, o 02:01
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez Kasia13 » 19 sierpnia 2006, o 13:44

Witam Mariam!!!
Ja tez przyjmuje folik od dwoch miesiecy i witaminy dla kobiet w ciazy i matek karmiacych, dodam,ze tez karmie w nocy i tez staramy sie o drugiego dzidziusia, moj synek ma niespelna 12 miesiecy i chcialabym go odstawic ....jak ty to zrobilas byl stres, placz? :?
Kasia13
Przygodny gość
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 sierpnia 2006, o 04:11
Lokalizacja: USA


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

cron