Teraz jest 8 maja 2024, o 13:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jak często można być płodną?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

jak często można być płodną?

Postprzez kamienna » 2 sierpnia 2006, o 12:41

Karmię piersią, ale nie ekologicznie.
Zastanawia mnie jak często mogę być płodna. Badam szyjkę i tydzień temu szyjka się uniosła i zmiękła, potem na dwa dni opadła i była twarda, po czym znów - ale tylko na jeden dzień - nieznacznie sie uniosła i zmiękła. Czy ten jeden dzień też traktować jako płodność?
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez kasiama » 2 sierpnia 2006, o 13:28

Wg mojej wiedzy: tak.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mim_m » 2 sierpnia 2006, o 14:13

Takie objawy traktuje się jako potencjalne oznaki powracającej płodności i zachowuje ostrożność zgodnie z regułami stosowanej metody (ja np. stosowałam metodę wyczekiwania do czwartego dnia wieczorem po szczycie objawu w przypadku śluzu trwającego dłużej niż dwa dni oraz do drugiego dnia w przypadku śluzu obserwowanego przez 1-2 dni - ta druga wersja jest bardziej ryzykowna, ale sprawdza się u większości kobiet przy zachowaniu pozostałych zasad npr po porodzie i starannych obserwacjach). Tak samo postępowałam przy zaobserwowaniu innych objawów płodności.
mim_m
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 13 kwietnia 2004, o 14:28

Postprzez kamienna » 2 sierpnia 2006, o 14:32

dzięki mim_m za precyzyjną odpowiedź.
Mam jeszcze pytanko odnośnie szyjki. Czy ciążę wczesną można rozpoznać po utrzymującej się miękkiej szyjce?
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez kasiama » 2 sierpnia 2006, o 15:22

Raczej nie: w ciąży szyjka jest twarda, nie miękka.
Ciążę mogłabyś podejrzewać przy ponad 18 dniach twardej szyjki (o ile wcześniej wystąpiłyby jakieś objawy płodności).
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kamienna » 2 sierpnia 2006, o 15:27

Dzięki.
A to mi się pomyliło. Jak byłam we wczesnej ciąży to lekarka powiedziałą, że mam rozpulchnioną macicę. Pomyliło mi się z szyjką :):)
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez kamienna » 6 sierpnia 2006, o 11:35

Jeszcze wracając do tematu: jak często można być płodną po porodzie.

Czytam coś na forum o fazie I i nie wiem o co chodzi, bo u mnie wygląda to tak: jestem 16tygodni po porodzie, karmię piersią ale bez LAMu.
Z miesiąc temu pojawił się krwisty śluz i jednocześnie szyjka była wysoko (rozumiem, że ten śluz krwisty to jakby miesiączka). Potem z dwa tygodnie szyjka nisko, tempki w miarę niskie, z dwa tygodnie temu szyjka poszła w górę, tempki też. Potem z dwa dni spokoju, potem szyjhka na 1 dzień do góry, potem 3-4 dni nisko i znów teraz zaczęła wędrowąć do góry.
Czy tak może być? (na pewno skoro tak jest)

Gdybym mogła coś zaproponować adminom to zamieszczenie kilku do kilkunastu autentycznych wykresów poporodowych - ja najlepiej uczę się przez obserwację i wyciąganie wniosków.

A takl po za tym to ciągle mnie mdli i wydaje mi się, że spodziewam się kolejnego dziecka.... :)
Ale może to kwestia schizy....
Jak bęzie dzidzia kolejna to chwała Bogu za nią.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez NB » 16 sierpnia 2006, o 16:32

To co opisujesz to całkiem normalne po porodzie. W chwili pojawienia się plamienia, krwistego śluzu, lub bardziej płodnego, należy zacząć mierzyć temperaturę , aby wykryć ew. powrót płodności i skok temperatury.
Co do wykresów poporodowych to dobry pomysł, poszperam może moje nadadzą się do publikacji.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

cron