Teraz jest 10 maja 2024, o 06:44 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

gdy na reguły za wczesnie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

gdy na reguły za wczesnie

Postprzez tusia221 » 6 lipca 2006, o 21:28

Mam takie pytanie,obserwuje mój 4 cykl po porodzie,cykle mam dlugie bo 35-40 dni(przed porodem byly jeszcze dluzsze) i z mezem korzystamy tylko z fazy III,ale zastanawiam sie,jak to jest w I fazie,bo do zastosowania regul wtej fazie trzeba miec zaobserwowane 12 cykli,a ja tylu jeszcze nie mam i chcialam zapytac jak to jest,bo badam szyjke i czy "bezpieczne"jest wspolzycie,ktore nastapi jednego dnia wieczorem,gdie szyjka jest bez zmian czyli twarda,zamknieta,nisko i sluz nieplodny,a na nastepny dzien obseruje juz zmiane szyjki na lekko uniesiona,bardziej miekka i sluz wewnatrz tez zczyna sie zmieniac(bo tylko wew badam sluz).Bardzo prosze o jakies informacje,bo tak co miesiac czekac na III faze to troche dlugo :)
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez Dona » 6 lipca 2006, o 21:55

Z szyjka ci nie pomoge..
badam juz 4 cykl, i jeszcze nie umiem wychwycic roznicy...;-(

A nie masz zapisanych dlugosci cykli sprzed ciazy??
Ja przed ciaza nie prowadziłam obserwacji, ale zapisywałam sobie długosci cykli, bo u mnie za kazdym razem były inne...

no i regułe kliniczna moge zastosowac...., opierajac sie na tych cyklach, w sumie u kippleyów polecaja, ze i regułe 20/21 tez mozna wykorzystac opierajac sie na cyklach sprzed ciazy
troche temu nie ufam, bo mogło sie cos przeciez pozmieniac, a juz niektórzy mi mówili, ze nie mozna sie opierac na cyklach sprzed ciazy, wiec juz sama nie wiem...

Ale ja niestety nie moge wyjsc z 1 fazą poza 6dc, bo zaraz pojawia sie śluz.. i pozostaje czekanie.......

No a jesli nie masz zapisanych tych cykli... to trudno..

bardziej obyte z szyjką moze coś doradza...
Dona
Domownik
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 7 lipca 2006, o 08:20

Można oprzeć się na regule klinicznej.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mim_m » 7 lipca 2006, o 12:16

My użytkujemy regułę ostatniego dnia suchego, co jest bardzo praktyczne przy cyklach poporodowych z długą I fazą. Ale, jak wiadomo, ta reguła jest dla małżeństw, które nie będą przerażone poczęciem kolejnego dziecka, bo jest nieco mniej pewna niż inne reguły (zwłaszcza po porodzie). My planujemy kolejne za kilka miesięcy, więc najwyżej będzie drobne przyspieszenie :)
mim_m
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 13 kwietnia 2004, o 14:28

Postprzez tusia221 » 7 lipca 2006, o 21:13

Nie chce juz zakladac kolejnego watku,ale mam pytanie z innej beczki,dzis rano rozbilam termometr ktorym zawsze mierzlam temp,a drugiego niestety nie sprawdzilam,czy bedzie zawyzal czy zanizal temp i tak sie zastanawiam jak teraz brac pod uwage temp od jutra,nie martwilabym sie gdyby to bylo na samym pocztku cyklu lub po owulacji ale teraz wiem,ze zaczyna sie cos zmieniac wlasnie w kierunku owulacji,sluz i szyjka i teraz nawet jedna kreska jest bardzo wazna.Czy zdazylo sie wam miec podobny problem,jak z tego wybrnac?
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Re: gdy na reguły za wczesnie

Postprzez Lucja » 11 lipca 2006, o 13:02

tusia221 napisał(a):Mam takie pytanie,obserwuje mój 4 cykl po porodzie,cykle mam dlugie bo 35-40 dni(przed porodem byly jeszcze dluzsze) i z mezem korzystamy tylko z fazy III,ale zastanawiam sie,jak to jest w I fazie,bo do zastosowania regul wtej fazie trzeba miec zaobserwowane 12 cykli,a ja tylu jeszcze nie mam i chcialam zapytac jak to jest,bo badam szyjke i czy "bezpieczne"jest wspolzycie,ktore nastapi jednego dnia wieczorem,gdie szyjka jest bez zmian czyli twarda,zamknieta,nisko i sluz nieplodny,a na nastepny dzien obseruje juz zmiane szyjki na lekko uniesiona,bardziej miekka i sluz wewnatrz tez zczyna sie zmieniac(bo tylko wew badam sluz).Bardzo prosze o jakies informacje,bo tak co miesiac czekac na III faze to troche dlugo :)


Dobrze by bylo wybrac sie do poradni NPR z dokladnymi obserwacjami ostatnich 4 cykli.

Jesli byly trzy pierwsze cykle sa dwufazowe, to w 4,5 i 6 mozna stosowac zasade pierwszych 5 dni nieplodnych jesli wczesniej nie wystapi zmiana odczucia/wygladu sluzu i szyjka jest zamknieta twarda.
Czyli na przyklad okres trwa 3 dni, nie bylo sluzu/plodnego (czasem sie zdarza co widac w trakcie menstruacji), a 4-ego dnia caly dzien nie bylo sluzu, odczucie - sucho, szyjka twarda/zamknieta - to jest nieplodnosc przedowulacyjna wzgledna. Podobnie - piatego dnia. Ale jesli piatego dnia rano czy po poludniu szyjka miekknie lub czujesz mokro albo sluz sie pojawi, to to juz jest poczatek okresu plodnego.
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości

cron