Teraz jest 10 maja 2024, o 02:16 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Która z Was stosowała lub stosuje LAM?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Która z Was stosowała lub stosuje LAM?

Postprzez kukułka » 31 maja 2006, o 17:35

Która z Was stosowała lub stosuje LAM, jak długo i czy się nbie zawiodłyście na jego skutecznosci?
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez talitha » 31 maja 2006, o 20:46

Nie stosowałam z powodu braku zaufania - nigdy nie wiedziałam, czy dziecko cokolwiek je czy przysypia przy piersi i tylko sobie ciamka. Poza tym od znajomych usłyszałam zbyt wiele historii jak to wracała im płodność po 6 tyg, 2, 3, 4 miesiącach mimo pełnego karmienia piersią.
talitha
Bywalec
 
Posty: 120
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 22:36

Postprzez NB » 1 czerwca 2006, o 11:02

Ja stosowałam dwukrotnie.
Bez niespodzianek, ale nasze dzieci praktycznie wisiały przy cycu.
Ponadto cały czas obserwowałam śluz i szyjkę i w dniach z objawami płodności nie współżyliśmy.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mim_m » 2 czerwca 2006, o 17:23

Ja stosowałam - z powodzeniem. Młody był i jest (10 miesięcy) pracowitym ssakiem, więc nie było to kłopotliwe. Tyle, że czujnie wyglądałam objawów owulacji zwykłymi metodami. I nie przeoczyłam - pojawiła się po 9,5 miesiącach karmienia :)
mim_m
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 13 kwietnia 2004, o 14:28

Postprzez Derbunia » 3 czerwca 2006, o 14:43

Stosowałam. Do 6 miesiąca, dokładnie 180 dni po porodzie wystąpiła miesiączka, ale nie była ona niespodzianką, bo zauważyłam wcześniej objawy powracającej płodności. W 6 miesiącu nie było to poza tym ściśle i tylko karmienie piersią, bo mała widząc nas jedzących jabłko też się domagała i od jabłuszka się zaczęło wprowadzanie innych pokarmów.
Derbunia
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 23 października 2004, o 18:57
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

cron