Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 21:04 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Osobliwości cykli poporodowych

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Osobliwości cykli poporodowych

Postprzez mim_m » 17 maja 2006, o 10:01

Ciągle tu ktoś pisze o różnych osobliwościach cykli poporodowych, więc i ja się dołączę, może ktoś spotkał się z takimi objawami w życiu bądź literaturze.
Osobliwość nr 1: bardzo krótka faza lutealna, czyli pięć dni od wyraźnego skoku temperatury. Czy to się zdarza?
Osobliwość nr 2: po tak krótkiej fazie lutealnej miesiączka, ale bez spadku temperatury (w pierwszym dniu nawet wzrost o 2 kreski). Spadek następował stopniowo i temperatura osiągnęła poziom niższy dopiero w trzecim dniu miesiączki.
Będę wdzięczna za parę słów komentarza, który z pewnością ułatwi mi interpretację cykli.
mim_m
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 13 kwietnia 2004, o 14:28

Postprzez kt_ryba » 17 maja 2006, o 10:28

Pierwsze zdarza się po porodzie.

Drugie zdarza się nawet w "zwykłych" cyklach. :)
kt_ryba
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 67
Dołączył(a): 4 maja 2006, o 11:39
Lokalizacja: Konin

Postprzez NB » 17 maja 2006, o 12:39

Zgadza się.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mim_m » 17 maja 2006, o 13:39

Dzięki, od razu mi lepiej. Nie spotkałam się jeszcze z takim przypadkiem - ani w swojej praktyce, ani nigdzie w literaturze, więc trochę się dziwiłam... Ale nic, widać taka moja uroda :)
mim_m
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 13 kwietnia 2004, o 14:28

Postprzez kukułka » 17 maja 2006, o 17:34

Opcja nr 2 zdarzala sie u mnei z w zwykłych cyklach
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez fresita » 17 maja 2006, o 21:42

u mnie opcja 1 jak najbardziej wystepuje, ostatnio 7 dni fazy lutealnej, czyli III faza trwala 4 dni, super poprostu.czekam z niecierpliwoscia, dzis jest 17 dc i skoku ani widu ani slychu :evil:
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Betsabe » 18 maja 2006, o 07:42

po odstawieniu pigulek tez mialam przez pierwsze dwa cykle bardzo krotka faze lutealna
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez ciapaczek » 7 kwietnia 2007, o 20:28

Dziewczyny, bardzo proszę, podzielcie się ze mną doświadczeniami, bo trochę się niepokoję...
Po porodzie nie miesiączkowałam dokładnie przez rok. Teraz "zaliczyłam" już 4 pełne cykle, każdy z owulacją, która przed zajściem w ciążę była u mnie rzadkością. Problem polega na tym, że te cykle, ich długość, jest od Sasa, do Lasa. Jak długo tak może być z tą długością? Jak było u Was? Do tego ciągnie się nieznośny brak zainteresowania współżyciem, paskudna sprawa...
ciapaczek
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 października 2006, o 13:00

Postprzez juka » 7 kwietnia 2007, o 20:44

u mnie było tak samo, jeżeli chodzi o długość. przez kilka cykli, potem sie normuje.
może jesteś zmęczona, stąd ten spadek libido? poproś męża żeby sie bardziej włączył w opieke nad dzidzią :D . mnie zmęczenie i brac chęci na seks dokuczało do tego stopnia jedynie przy pierwszym dziecku (które jak sie okazało cierpi na ADHD), z następną dwójką nic podobnego nie zauważyłam. widać przystosowałam się :wink:
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron