Teraz jest 11 maja 2024, o 18:53 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

potrzebuje pomocy w interpretacji

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

potrzebuje pomocy w interpretacji

Postprzez fresita » 27 kwietnia 2006, o 22:35

czesc
potrzebuje pomocy bo zglupialam doszczetnie w interpretacji mojego cyklu, a w szczegolnosci potrzebuje wyznaczenia III fazy. na dodatek ksiazke od npr pozyczylam siostrze i nie moge sie douczyc :oops:
karmie piersia, corcia ma 9,5 miesiaca, pierwsza miesiaczke bezowulacyjna(tak sadze, bez wzrostu tempki, trwajaca w sumie 4 dni, bardzo skapa) dostalam w 7 miesiacu , a pierwsza ze wzrostem tempki dokladnie w 8 miesiacu po porodzie, tamten cykl byl piekny dwufazowy, czytelny. a ten ... same popatrzcie:
1dc-@
2-@
3-@
4-@
5-@
6-@
7- 36.85 (zaklocona-przeziebienie); sucho, szyjka twarda, zamknieta, opuszczona
8- 36.5 pojawia sie plodny sluz, zaczyna sie zmieniac szyjka
9- 36.8 przezroczysto-bialy, rozciagliwy, szyjka mieknie i sie unosi
10-36.8 sluzu ani szyjki nie zbadalam
11- 36.65 przezroczysty, rozciagliwy, bardzo duza ilosc, szyjka otwarta, uniesiona, miekka
12- 36.8 przezroczysty, rozciagliwy, bardzo duza ilosc, szyjka otwarta, uniesiona, miekka
13- 36.7 przezroczysty, rozciagliwy, bardzo duza ilosc, szyjka otwarta, uniesiona, miekka
14- 36.6 przezroczysty, rozciagliwy, bardzo duza ilosc, szyjka otwarta, uniesiona, miekka
15- 36.75 przezroczysty, rozciagliwy, bardzo duza ilosc, szyjka otwarta, uniesiona, miekka
16-36.4 wewnatrz sucho, na jeszcze sluz przezroczysty i rozciagliwy, szyjka zamknieta i twardawa ale troche jeszcze uniesiona
17- 36.6 (przed zmierzeniem karmilam corke piersia, nie wiem czy to ma wplyw, ale wydaje mi sie, ze gdyby karmienie nie bylo przed samym mierzeniem tempki, to w tym dniu podnioslaby sie ona), minimalna ilosc sluzu szklistego, rozciagliwego ale natychmiast rwacego sie, szyjka zamknieta, opuszczona, twarda
18- 37.3 , sucho, szyjka zamknieta, opuszczona, twarda
19- 36.8 (znowu ta sama sytuacja co dnia 17, tez karmienie bezposrednio przed zmierzeniem i ten sam problem sluzu, szyjka zamknieta, opuszczona, twarda
20-37.2 sucho szyjka zamknieta, opuszczona, twarda
21- 37.3 sucho szyjka zamknieta, opuszczona, twarda
22 - 37.3 sucho szyjka zamknieta, opuszczona, twarda współzycie
23 - 36.85
przyjelam za dzien szczytu 17 dc, poziom nizszy 36.8, poziom wyzszy 37.0, III faza od 21dc
czy dobrze zinterpretowalam ?
Ostatnio edytowano 29 kwietnia 2006, o 20:23 przez fresita, łącznie edytowano 1 raz
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez abeba » 27 kwietnia 2006, o 22:50

czy to nie jest jakies rozszczepione zanikanie sluzu, cos w tym stylu...
masz trzy wyższe temp z suchych dni, szyjka dawno zamknięta, no to mam nadzieję ze juz korzystacie;)
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez fresita » 27 kwietnia 2006, o 23:23

nio wlasnie czekamy jeszcze na 3 faze, myslisz ze juz mozemy?
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez abeba » 27 kwietnia 2006, o 23:47

Szczyt sluzu 17dc, powrócił na jeden dzien ( i temp spadla) to sie pomija, i liczysz kolejne dni, jakby wróciło na 2 dni to trzeba od nowa.
18,20,21dc wyzsze temperatury i to mocno wyższe od poziomu 36,8
A szyjki 100% niepłodnej miałaś już 4 dni - wiec jesli sie dzis nic nei zmieniło, sluz nie wrócił.. to czemu nie?
wczesniej niż dziś wieczor bym sie nie odważyła, ale teraz chyba już.
Tylko przy waszej płodnosci to ja nie chcę brać za to odpowiedizalności;)
aha - no i nie iwem, czy nie ma specjalnych regul na zas karmienia, ale jesli masz juz dośc regularne dwufazowe cykle to chyba interpretujesz normalnie.
Miłej zabawy
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez Josaris » 30 kwietnia 2006, o 15:17

Hej!

Też wyznaczyłabym szczyt na 17 dc. Miałam podobną sytuację ze śluzem - tempka skoczyła, a ja wciąż miałam śluz nieco rozciągliwy, który miał nieco inne cechy niż ten płodny, za szcyt przyjęłam wtedy ostatni dzień przed zmianą. Wydaj mi się, że ta moja zmiana w obrazie śluzu mogła być spowodowana leczeniem clotrimazolem w poprzednim cyklu.

Pozdrawiam.
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez NB » 4 maja 2006, o 11:41

Fresito, prepraszam, ze dopiero teraz odpisuję - Twoja interpretacja jest poprawna.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Powrót płodności po porodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron